Yavru kedileri parçalayarak öldüren cani gözaltına alındı

Muğla'nın Datça ilçesinde, evinin bahçesinde beslediği iki yavru kedinin, bir sabah uyandığında parçalanarak öldürüldüğünü gören T.T'nin ihbarı üzerine bir kişi gözaltına alındı.

Yayınlanma:
Yavru kedileri parçalayarak öldüren cani gözaltına alındı

Muğla'nın Datça ilçesine bağlı Karaköy Mahallesi’nde 10 Ekim günü, T.T.’nin bahçesinde baktığı 2 yavru kedi, bir cani tarafından parçalanarak öldürüldü.

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA!

T.T.’nin ihbarı üzerine jandarma ekipleri inceleme başlattı. Ekiplerin çalışmasıyla şüpheli olarak P.K. gözaltına alındı. Datça Kaymakamlığı’ndan da olaya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

“Datça ilçesi Karaköy Mahallesi’nde ikamet eden T.T.’nin (52) bahçesinde beslediği 2 yavru kedinin kimliği belirsiz kişi ve/veya kişilerce parçalara ayrılmak sureti ile öldürüldüğünü ve bahçesinin farklı yerlerine atıldığını beyan ile şikayetçi olması olayı ile ilgili, bölgede yapılan geniş çaplı soruşturma sonucunda şüpheli kişinin P.K. (17) olduğu, tespit edilmiştir. Şüpheli şahısın suçunu itiraf etmesi üzerine, Datça Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı talimatı doğrultusunda 19.10.2023 saat 14.30 itibari ile gözaltına alınmıştır.’’

Şüpheli P.K.’nin jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Herkesin elini kollunu sallayarak hayvanları öldürüp, işkence uyguladıkları bu ülkede suçluların yakalanmaması, yakalansa dahi doğru düzgün bir ceza almamalarının verdiği rahatlıktır.

Kedi öldürmenin suçu nedir?

14 üncü maddenin birinci fıkrasının (m) bendinde düzenlenen yasağa aykırı davranmak suretiyle bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence eden veya acımasız ve zalimce muamelede bulunan kişi altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Maddede düzenlenen suçların birden fazla hayvana karşı aynı anda işlenmesi durumunda verilecek ceza yarı oranında artırılır.