Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Olacak

Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı süresince devletin işlettiği köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak. Şehir içi toplu taşıma hizmetleri de belirli tarihler arasında ücretsiz sağlanacak.

Yayınlanma:
Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Olacak

Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Olacak

Cumhurbaşkanı tarafından imzalanarak Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı boyunca devletin işlettiği köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak. Karar, vatandaşların bayram tatili süresince köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş yapabilmelerini sağlayacak.

Ücretsiz Geçiş Tarihleri

Bayram tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı Cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00’dan başlayarak 24 Haziran Pazartesi saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacak. Ancak, yap-işlet-devret projeleri bu ücretsiz geçiş uygulamasına dahil edilmeyecek.

Toplu Taşıma da Ücretsiz

Vatandaşlar, Kurban Bayramı süresince şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilecek. Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri, 16 Haziran Pazar saat 00.00’dan (Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece) başlayarak 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar ücretsiz olacak.