Tofaş İşçileri, Hakları İçin Tarkan Konserini Boykot Ediyor

Tofaş Otomobil Fabrikası'nda çalışan işçiler, hak ettikleri maaşı alamadıklarını belirterek, 25 Aralık'ta düzenlenecek Tarkan konserini boykot kararı aldı. İşçiler, sosyal medya platformu TOFAŞ GO'da maddi sıkıntılarına dikkat çekerek, konser yerine ailelerini daha rahat yaşatabilecek ücret talep ediyor. Boykot kararı, işçilerin ekonomik sorunlarına çözüm bulunması için yapılan bir protesto niteliği taşıyor.

Yayınlanma:
Tofaş İşçileri, Hakları İçin Tarkan Konserini Boykot Ediyor

TOFAŞ Otomobil Fabrikası'nda çalışan işçiler, hak ettikleri maaşı alamadıklarını iddia ederek, 25 Aralık'ta düzenlenecek Tarkan konserini boykot kararı aldı. Fabrikanın sosyal medya platformu TOFAŞ GO'da işçiler, maddi sıkıntılardan dolayı konser yerine ailelerini daha rahat yaşatabilecek ücret talep ediyor.

İşçilerin Açıklamaları ve Talepleri

TOFAŞ GO platformunda yapılan paylaşımlarda işçilerin görüşleri şu şekilde:

  • "Bize Tarkan konseri değil, ailemizi daha rahat yaşatabilecek ücret lazım. İşçiye ikramiye vermeye bütçe yok ama Tarkan’a var. Beni kuraya davet etmeyin. Birçok işçi arkadaşımızın da maddi sıkıntılardan dolayı eğlenceye ayıracak enerjisi ve motivasyonu yok."

  • "Siz ayrı dünyaların, biz ayrı dünyaların insanlarıyız sayın yöneticiler ve sendika yöneticileri. Öyle olmasa bu şartlarda bu maaşa kimse çalıştırılamaz. En büyük yalanınıza bizi alet etmeyin. Biz bir aile falan değiliz. Biz varsak siz de varsınız; biz yoksak siz de yoksunuz. İşçinin sesine kulak verin."

  • "MESS sadakasını çıkarınca 12 bin 250 lira gibi ücret almışım. 15-20 saat mesaim var. Bu ücret 395 Euro yapıyor. 3 kişilik bir aileyim ve bu ücret harcamalarıma yetmiyor."

  • "Allah’tan 3 bin lira toplu sözleşme paralarını alıyoruz. Yoksa asgari ücret bile alamayacağız. Şu an Tarkan konserinde eğlenmekten çok maddi desteğe ihtiyacımız var."

  • "Biz böyle bir organizasyona gitmeyi istemiyoruz. Bu bütçeyi oraya harcamak yerine eşit şekilde bizlere dağıtsanız emin olun daha makbule geçer. Malum 3 kuruş parayla geçinmeye çalışıyoruz. Bizlerin konsere kutlamaya ihtiyacı yok. Cebimize dokunacak işler yapın lütfen."

  • "İşçinin can çekiştiği dönemde sanki alay edercesine böyle bir organizasyon çok abes kaçıyor. Ne yapılmak isteniyor. Anlamış değiliz."

  • "Hayatımdaki eksikliği buldum. Tarkan konseri."

İşçilerin Boykot Kararı ve Talepleri

Tofaş işçileri, Tarkan konserini boykot ederek, maddi sıkıntılarını ve hak ettikleri ücreti talep ediyor. Konser organizasyonuna harcanacak bütçenin, işçilere eşit şekilde dağıtılması gerektiğini belirten işçiler, sosyal medya üzerinden bir araya gelerek sorunlarına dikkat çekiyorlar.