Sosyal medyadan ilişki vaadiyle kandırdıkları genç çocuğu, gasp ettiler!

Adana'da 26 yaşındaki S.A.'yı sosyal medyadan ilişki vaadiyle kandırıp, önce silahla tehdit eden daha sonra da bankadaki 13 bin lirasını gasp eden suçlular Emirhan Duru (23) ve Yunus Emre Şenoğlu (25) ile olayı organize ettiği öne sürülen Yunus Düger (37) tutuklandı.

Yayınlanma:
Sosyal medyadan ilişki vaadiyle kandırdıkları genç çocuğu, gasp ettiler!

Adana'nın Çukurova ilçesi Kabasakal Mahallesi'nde 18 Ekim’de saat 17.00 sıralarında S.A. (26) sosyal medya üzerinden tanıştığı bir kişi ile ilişki için anlaşıp sözleşti.

S.A., Yüreğir ilçesi Dr. Mithat Özsan Bulvarı’nda şüpheliler Emirhan Duru (23) ve Yunus Emre Şenoğlu (25) ile buluştu. Suçlular, S.A.’yı otomobille boş bir araziye götürüp tabancayla tehdit etti.

Darbettikleri S.A.’nın cep telefonunu alan şüpheliler banka hesabındaki 13 bin TL’yi kendi hesaplarına gönderdi. S.A.’yı yol kenarında indiren şüpheliler, otomobille uzaklaştı.

112654263-escinsel-iliski-vaadiyle-bulustuklari-gencin-banka-hesabindaki-parasini-1-001.jpeg

Suçluların yakalanması için çalışma başlatıldı

S.A.’nın ihbarıyla Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Kaçış güzergahındaki çok sayıda kamera görüntüsünü inceleyen polis, Duru ve Şenoğlu’nu, olayı organize ettiği öne sürülen Yunus Düger (37) ile birlikte otomobille seyir halindeyken yakaladı.

Araçta yapılan aramada olayda kullanılan 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Emniyete götürülen şüpheliler, ifadesinde S.A.’yı tanımadıklarını ve gasbetmediklerini öne sürdü. Şüphelilerin banka hesaplarına ise bloke edildi.

kapak-115521.jpeg

Sosyal medyadan insanları kandırıp, insanları gasp eden üç suçlu şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilip, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.