Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez hayatını kaybetti

Saadet Partisi milletvekili Hasan Bitmez, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma sırasında aniden rahatsızlanarak yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan Bitmez, ne yazık ki yaşamını yitirdi. Bu üzücü olay, siyasi camiada derin bir üzüntü yarattı.

Yayınlanma:
Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez hayatını kaybetti

Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında kalp krizi geçiren Saadet Partili Hasan Bitmez, tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, bütçe görüşmelerinde konuşma yaparken fenalaşması ve hastaneye kaldırılması sonrası kaldırıldığı yoğun bakımda hayatını kaybetti.

Cenaze Programı

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez için bugün saat 16.00’da TBMM’de resmî tören düzenlenecek. Bitmez'in cenazesi Fatih Cami'de kılınacak cenaze namazının ardından Merkez Efendi’ye defnedilecek.

65783707741bc9aaf4f385af.webp

Hasan Bitmez Kimdir?

Hasan Bitmez 1969 yılında Giresun'un Alucra ilçesinde doğdu. El-Ezher Üniversitesi Usuluddin Fakültesinde eğitim gördü. GİLMDER [Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği]’in kuruculuğunu ve bir dönem başkanlığını yaptı. Milli Gençlik Vakfının çeşitli kademelerinde görevlerde bulunduktan sonra 1999-2004 yılları arasında Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
2000 Yılında Anadolu Gençlik Dergisini kurdu ve derginin Genel yayın yönetmenliğini yaptı.

2006-2010 yıllarında arasında IIFSO [International Islamic Federation of Student Organizations] Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2010-2014 yılları arasında Şura Meclisi Başkanlığı görevlerini yaptı. 2008-2010 yılları arasında yine kurucuları arasında yer aldığı IYFO [International Youth Form]’nun Genel Başkanlık görevini üstlendi. ESAM [Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi] Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi’dir.

İSBAM-İslam Biriğliği Araştırmaları Merkezi Başkanıdır. Halen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanıdır. Evli ve bir çocuk babası olan Bitmez, Arapça ve İngilizce bilmektedir.