Ölüm döşeğindeki insanlara İsrail'den 'hastaneleri boşaltın' çağrısı!

İsrail'in ablukası altındaki Gazze'ye, Kudüs Hastanesi'ni bombalama ihtimallerine karşı boşaltmaları yönünde çağrı yapıldı.

Yayınlanma:
Ölüm döşeğindeki insanlara İsrail'den 'hastaneleri boşaltın' çağrısı!

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail işgal güçlerinden Gazze'nin güneyinde yer alan Kudüs Hastanesi'nin bombalanacağı yönünde tehdit alındığı" belirtildi.

Açıklamada, "İsrail ordusunun, 400'den fazla hasta ile buraya sığınan 12 bin kişinin bulunduğu Kudüs Hastanesi'nin acilen boşaltılmasını istediği" kaydedildi.

Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi katliamına işaret edilen açıklamada, yeni bir katliamın önüne geçmek için dünyaya acil müdahale çağrısı yapıldı.

İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesine 17 Ekim'de düzenlediği saldırıda 471 kişi hayatını kaybetmiş, 28'i ağır 342 kişi yaralanmıştı.

İnsanlar nasıl kaçacak?

Gazze'de çatışma sırasında yaralanan insanların, ailesini kaybetmiş çocukların, küvezde duran bebeklerin, tüm yolları kapatılmış çaresiz insanların bu çağrıya kulak verip, başka bir alana geçebilecekleri algısını yaratmak; yeni oluşacak felaketin önceden hazırlanan savunmasından başka hiçbir şey değildir. Bu çağrı, İsrail'in yapacağı katliam sonrası "biz onları uyarmıştık" diyebilmek ve kendi içlerinde oluşturduğu yeni stratejilerin tabanıdır.