Minibüste yapılan o ihmal, yine can aldı...

Cuma günü İzmir'de minibüs açık halde hareket eden bir minibüsün içindeki 61 yaşındaki Yıldız Öçal, minibüsten düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Bir minibüs ihmali yine can alıp, geride kalanları yasa boğdu.

Yayınlanma:
Minibüste yapılan o ihmal, yine can aldı...

Bestekar Yusuf Nalkesen Caddesi'nde, dün öğle saatlerinde evli ve 2 çocuk annesi Yıldız Öçal, alışveriş merkezine gitmek için Karşıyaka-Şemikler minibüsüne bindi. Öçal kısa bir süre sonra iddiaya göre kapısı açık halde hareket halindeki minibüsten düştü. İhbar üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralanan Öçal, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

174308861-kapisi-acik-minibusten-dusen-kadin-hayatini-kaybetti-1.jpeg

Şoför tutuklandı

Gözaltına alınan minibüs şoförü ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ez.jpeg

Toprağa verildi

Yıldız Öçal bugün Goncalar Camisi'nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Doğançay Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazeye, Öçal'ın Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi eşi Hüseyin Öçal, kızları ve sevenleri katıldı.

174310752-kapisi-acik-minibusten-dusen-kadin-hayatini-kaybetti-4.jpeg

"Bu ne ilk, ne son..."

Öçal'ın yeğeni Eren Ayaz, olayda ihmal olduğunu söyleyerek, “Bu olayda ihmal olduğunu düşünüyoruz. Ayakta yolcu alınmamalı, kapı kapalı olmalı. Biz olayla ilgili bilgi almakta zorluk yaşıyoruz. Görgü tanığı veya ipucuna ulaşamadık. Olayı görenler, tanık olanlardan rica ediyorum. Bize ulaşın. Tıka basa araçları dolduruyorlar. Şoförlerin sicili temiz olmalı. Denetimlerden geçirilmeleri gerekiyor. Bu şekilde devam edilirse bu ne ilk, ne son olur. Başkalarının da canı yanmasın" dedi.