Meral Akşener'den Özeleştiri: 6'lı Masaya Geri Dönmezdim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon İl Başkanlığı ziyareti sırasında, partisinin seçim stratejisi ve yerel seçimlerdeki adaylarına dair önemli açıklamalar yaptı. Ayrıca, Akşener'in bir parti yetkilisiyle yaptığı özeleştiri içeren sohbet sosyal medyada yayınlandı.

Yayınlanma:
Meral Akşener'den Özeleştiri: 6'lı Masaya Geri Dönmezdim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin Trabzon İl Başkanlığı'nı ziyaret etti ve burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Akşener, partisinin gelecek seçimlere tek başına girmeye karar verdiğini açıkladı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayını duyurdu.

Akşener'den Özeleştiri İçeren Sohbet

Akşener'in Trabzon'daki ziyareti sırasında bir parti yetkilisi ile yaptığı sohbet, 61saat'in sosyal medya hesabından yayınlanan bir videoda ortaya çıktı. Videoda, Akşener'in karşısındaki kişiye 6'lı masaya dönmesini en büyük özeleştiri olarak gördüğünü söylediği duyuluyor. Bu açıklama, partisinin siyasi stratejileri ve gelecek planları hakkında önemli bir iç görü sunarken, Akşener'in siyasi duruşunu ve parti içi değerlendirmelerini de yansıtıyor.

Akşener'in bu sohbetteki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Şimdiki aklım olsa 6’lı masaya dönmezdim. benim asıl özeleştirim o. Şimdiki aklım olsa katiyen yapmazdım. O yüzden özü başımıza gidiyoruz. O seçimin kazanılmasını çok arzu ettim. Kişisel olarak hiçbir şey talep etmedim. Ben niye cumhurbaşkanı adayı olmayayım? Arıza olmasın diye her şeyden vazgeçtim. Siz 2 kişi istediniz. Bana siz söylediniz. O da kabul görmedi. Özür dilerim.

'Alengirli Bir İş Olmadı'

Alengirli bir iş olmadı. 6 kişi adayın hangi yöntemle seçileceğini konuşmak için oturduk. Bir baktım aday ismi konuşuluyor. Ben de itiraz ettim. 5 arkadaşımız Kemal Bey’i istedi ben de Mansur Bey ve Ekrem Bey dedim. Kemal Bey’in de başka isimlerin de listede adı olsun. Araştırma yapalım, sonuç neyse ona uyalım. Hepimiz bir şirket versin. En fazla 1 haftada sonuçlar ortaya çıkar kimse de itiraz etmez dedim ama olmadı.

Bunu geçtiğimiz gün Ali Bey (Babacan) de söyledi. Bana dediler ki eğer isterseniz siz gidin biz 5 kişi imzalarız. Ben de yetki almak üzere geri döndüm. Arkadaşlar tekrar masaya oturmamı istemedi.

'Yavaş Ve İmamoğlu'na Ayrı Ayrı Sordum'

Hem İmamoğlu hem Yavaş gece evime 02.15’te geldi. İkisine de ayrı ayrı sen aday olabilir misin diye sordum, hayır dediler. Normalde hiçbir genel başkan yardımcı olmayacak, sadece o 2’si olacaktı. Bu da kazandırabilecek bir formül olabilirdi. O yazıyı okuyunca 3 kişi hariç masaya dönmemi istediler.

Ardından 2 başkan yardımcısı ve Kemal Bey oturduk. Bu konuda mutabık kaldık. Masaya gittik ve bana diğer genel başkanların haberi olmadığı söylendi. Bana aklın yeni mi başına geldi diyebilirsiniz."