Haluk Levent: "Gazze belediye başkanı ile görüşme gerçekleştirdim."

Ülkemizde ve dünyada meydana gelen bir çok felaket anında yardım eli uzatan Haluk Levent, sosyal medya hesabından Gazze belediye başkanı ile görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Yayınlanma:
Haluk Levent: "Gazze belediye başkanı ile görüşme gerçekleştirdim."

Hamas, İsrail'e yönelik son yılların en büyük saldırısını gerçekleştirdi. İsrail ordusu 'savaş durumu alarmı' ilan etti. Yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı tarihi Saint Porphyrius Rum Ortodoks Kilisesi'ne düzenlenen saldırıda ölü sayısı 20'ye yükseldi.

Kilise saldırısında ölenler için bugün cenaze töreni düzenlendi. Kilise avlusunda düzenlenen cenaze merasimine Hıristiyan ve Müslüman Filistinliler yoğun katılım gösterdi.

Töreni Gazze'deki Rum Ortodoks Kilisesi Piskoposu Piskopos Aleksios yönetti.

Kilise, İsrail'in 17 Ekim'de bombaladığı Anglikan Kilisesi'ne bağlı El-Ehli Baptist Hastanesi'nin yakınlarında bulunuyor.

175930443-kl.jpeg

Levent, sosyal medya platformunda şu bilgileri paylaştı:

- Gazze Belediye Başkanı ile bir görüşme gerçekleştirdim. Şu anda insani yardımların gelmediğini, bugün konvoyların bir bölümüne izin verilmesinin beklendiğini belirtti.

- Gazze’de elektrik ve su kesintisinin olduğunu, Gazze halkının çok zor durumda olduğunu belirtti.

- Görüşmeye Lübnan Belediye Başkanı Mohamed Saadie ve Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Orta Doğu Teşkilatı da katıldı.

- Türkiye'nin Gazze halkının yanında olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirttiler. Yardım konvoyları izni alındığında haber edeceklerini söylediler.