Gelininden olan çocuğuna sarkıntılık ve cinayet suçu! Mersin'de kan donduran cinayetle ilgili sıcak gelişme

Mersin'in Gülnar ilçesinde, kurdukları çadıra 7 km uzaklıkta cansız bedenine ulaşılan 3 yaşındaki Müslime'nin katilinin dedesi olarak bilinen ancak öz babası olduğu ortaya çıkan Hasan Yağal olduğundan şüphelenilmişti ve sapık dede cinayet suçundan beraat etmişti. Davada alınan bir kararla, Hasan Yağal'a gelinine yönelik cinsel istismar suçundan 33 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Yayınlanma:
Gelininden olan çocuğuna sarkıntılık ve cinayet suçu! Mersin'de kan donduran cinayetle ilgili sıcak gelişme

Mersin'in Gülnar ilçesinde, 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin biri tutuklu 4 yakınının yargılandığı davada karar açıklandı.

DHA'nın aktardığına göre, Silifke 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, dava kapsamında beraat eden dede Hasan Yağal, gelinine yönelik 'cinsel cinsel saldırı’ gelininden olan öz kızına ise sarkıntılık suçundan hapis cezasına çarptırıldı.

1051199795-127-0-676-549-1920x0-80-0-0-facf6c227e00f98f8cab895956c588dc.jpg

Dede Hasan Yağal, toplam 33 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İndirim uygulamayan mahkeme heyeti, ayrıca Müslüme'nin faili meçhul kalan katil zanlısı hakkında suç duyurusunda bulunulmasına hükmetti.

hasan-yagal-hmwn-cover.jpg

3 yaşındaki Müslime'ye ne oldu?

Mersin'in Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım 2021'de çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslime'nin kaybolduğunu belirten ailesi durumu ilgililere bildirmiş, çalışma başlatan ekipler, 19 Kasım 2021'de ilçedeki kırsal alanda kayıp çocuğun cansız bedenini bulmuştu.

Soruşturmanın ardından hazırlanan iddianamede, çocuğun tutuklanan büyükbabası Hasan Yağal hakkında "kasten öldürme", "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve "cinsel amaçla cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından, tutuksuz sanıklar büyükanne Ayşe Yağal, anne Selvi Yağal ve ağabey O. Yağal için de "suçluyu kayırmak"tan hapis cezası istenmişti.

Hasan Yağal hakkında, gelini Selvi Yağal'a karşı "nitelikli cinsel saldırı"da bulunduğu, bu saldırı sonucunda gelininden doğduğu belirlenen A. Yağal'a karşı da "çocuğun cinsel istismarı" suçunu işlediği iddiasıyla hazırlanan ek iddianame dava dosyasıyla birleştirilmişti.