Eylül Öztürk'ten Kara Para Soruşturması Sonrası Açıklama

Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, kendisi ve diğer bazı fenomenlerin mal varlıklarına el konulmasının ardından yaşadıkları mağduriyeti ve sürecin zorluklarını dile getirdi.

Yayınlanma:
Eylül Öztürk'ten Kara Para Soruşturması Sonrası Açıklama

Dilan-Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından, aralarında sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk'ün de olduğu 14 kişinin mal varlıklarına kara para soruşturması kapsamında el konuldu. Öztürk, bu süreçte çalışanlarının ve ailesinin yaşadığı mağduriyeti vurgulayarak, maddi ve manevi olarak zor bir dönemden geçtiklerini belirtti. Instagram hesabından yaptığı açıklamada, hakkında çıkan haberlerin ve kamuoyunun algısının kendisini ve ailesini derinden etkilediğini ifade etti.

Eylül Öztürk'ün Zorlu Süreçteki Duyguları

Öztürk, avukatların süreci takip ettiğini, gelişmeler hakkında kendisine bilgi verildiği anda bunu takipçileriyle paylaşacağını söyledi. İnfluencer olarak yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, "Bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ederim" diyerek destekçilerine minnettarlığını dile getirdi. Aynı zamanda, bu sürecin bir an önce sona ermesini ve normal hayatlarına dönebilmeyi umduğunu belirtti. Eylül Öztürk'ün açıklamaları, sosyal medya fenomenlerinin karşılaştığı hukuki süreçlerin kişisel ve profesyonel hayatları üzerindeki etkilerine ışık tutuyor.

Instagram hesabından açıklama yapan Eylül Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili dostlar, gündemdeki konu ile ilgili ufak bir açıklama yapmak istiyorum. Zaten saat burada 3 oldu ve beni de uyku tutmadı. Biliyorsunuz ki bir fotoğraf karesinden yola çıkılarak o fotoğrafta bulunan hem influencer olan hem de ticari faaliyette bulunan herkes hakkında soruşturma başlatılması kamuoyu tarafından gündeme getirildi ve son derece normal olarak akabinde bu soruşturma başlatıldı. Süreci merak edenler için hemen aktarayım; avukatım tarafından sunulan görüş, bu soruşturmanın, içine dahil olan şüpheli sayısı ve kapsamına göre, uzunca bir süre devam edeceği yönünde.

Fakat beni üzen ayrı noktayı da sizinle paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere, kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadıkça hiç kimse suçlu ilan edilememesine rağmen, basında yer alan haberlerde sanki hakkımızda bir mahkumiyet kararı varmış gibi hareket ediliyor. Bu benim açımdan baş etmesi çok zor bir süreç. Kendinizi bir an olsun benim yerime koyun. Düşmanımın yaşamasını istemem gerçekten."

133721508-eylul-ozturk-xtfm.jpeg

'EMEKÇİ ARKADAŞLARIMIZ DA DURUMDAN ETKİLENDİ'

Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

"Yapılan bu haberler ve paylaşımlar beni ve ailemin her bir ferdini derinden etkiliyor inanın, hiç kolay bir şey değil, maddi ve manevi olarak zarara uğradığımızdan bahsetmiyorum bile. Aynı şekilde bünyemizde çalışan çok kıymetli mesai arkadaşlarımın yanı sıra, isim hakkı verdiğimiz, her biri başka kişilere ait olan şubelerde çalışan emekçileri arkadaşlarımız da bu durumdan çok etkilemekte, ayrıca bu firmalar da maddi olarak zarara uğramakta maalesef.

Bahse konu olan bu soruşturma avukatlarımız tarafından takip ediliyor zaten ve söz veriyorum gerekli açıklamaları zaman içerisinde ben de onlardan bir haber aldığımda sizinle paylaşacağım zaten. Şimdilik benim de sizden bir farkım yok. Yani ben de herkes gibi sadece sürecin bir an önce geçmesini ve soruşturmanın tamamlanmasını bekliyorum. Umuyorum bir gün bu kötü günler çok uzakta kalır ve neler yaşadık diye gülümseyerek hatırlarız. Ha bir de, bu süreçte yanımda olan, mesaj atan, güzel dileklerini herkese çok teşekkürler. Sizi seviyorum!"

133706384-eylul-ozturk-2-fufw.jpeg