Dilan Polat soruşturmasında yeni detay! Nez Demir'in şirketine de el konuldu

Bir süredir kara para akladıkları iddialarıyla mal varlıklarına el konulan Dilan Polat ve Engin Polat soruşturmasında çarpıcı bir detay daha ortaya çıktı. Bir süre önce Polat'ın ortağı olan Nez Demir hakkında da soruşturma başlatılıp, Demir'e yurtdışı yasağı getirildi.

Yayınlanma:
Dilan Polat soruşturmasında yeni detay! Nez Demir'in şirketine de el konuldu

Dilan Polat, eşi Engin Polat ve yakınlarına yönelik soruşturma kapsamında Dilan Polat'ın eski ortağı Nez Demir'in de mal varlığına tedbir konuldu. Instagram'da milyonlarca takipçisi olan Nez Demir'e yönelik yurtdışına çıkış yasağı kararı da verildi. Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, inceleme alınmasının 'normal' olduğunu söyledi.

s-0c80a0633dff315c3b9896133989e625efd1dc46.webp

Nez Demir tutuklandı mı?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılı'ğın talebi doğrultusunda Sulh Ceza Hakimliği şüphelilere yurt dışı çıkış yasağı getirirken, hakimlik yazısında belirtilen 21 şirketle ilgili şüphelilere ait tüm malvarlığı değerlerine el konulması kararı verdi.

Mal varlıklarına el konulan şirketler arasında Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Dilan Polat Estetik Sağlık Hizmetleri, Milda Gayrmenkul Otomotiv Sanayi, Dipomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milan Polat İnşaat Turizm, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Rise And Shine Kozmetik, Nez Demir Güzellik Merkezi, Engin Polat şahıs firması ve Engin Polat Alüminyum gibi şirketler olduğu öğrenildi.

Nez Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Çıkan haberler asılsızdır. 2 yıl önce Sezgin amca (Engin Polat'ın babası) ve ben bir markanın ortağıydık. Biz kavga edip küstükten sonra şirketten ayrılma kararı aldım. Bütün hisselerimi devrederek ortalıktan ayrıldım. Daha önce ortağım olduğu için beni de incelemeye almaları kadar normal bir şey yok. Bir şeyime el konulduğu da yok" dedi.

14745716-728xauto.webp

Merkezi Gebze'de bulunan Nez Demir Güzellik Medikal Kozmetik şirketinin 13 şubesi bulunuyor. Anılan şubelerden 4'ü İstanbul'da, 2'si Kocaeli'nde, diğerleri ise Bursa, Kayseri, Antalya, Zonguldak, Tokat, Ankara, Düzce'de bulunuyor.