Devlet Bahçeli, Saffet Sancaklı'nın Açıklamalarına Cevap Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın yerel seçimlerde MHP'ye en az bir belediye verilmesi gerektiğine dair açıklamalarına cevap vererek, Sancaklı'nın siyasi tercihlerinin kendisine ait olduğunu belirtti.

Yayınlanma:
Devlet Bahçeli, Saffet Sancaklı'nın Açıklamalarına Cevap Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın, yeni dönemde Kocaeli'de MHP'ye en az bir belediye verilmesi gerektiğine ilişkin açıklamasına cevap verdi. Bahçeli, Sancaklı'nın futbol hayatında üç büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de sürdürmek isteyip istemediğine dair soruya "Tercih kendisinindir" diyerek yanıt verdi.

Sancaklı'nın Belediye Talebi ve Siyasi Duruşu

Önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin demeci basına yansıyan MHP'li Sancaklı, Cumhur İttifakı'nın Kocaeli adaylarının tamamının AKP'den gösterilmesi durumunda parti tabanında kızgınlık olacağını söylemişti.

TBMM’de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yönetimini ağırlayan Saffet Sancaklı, AKP'nin eski milletvekillerinden, yeni dönemde MKYK’ye giren İlyas Şeker’in geçen seçim döneminde yaptığı "Ne gerek var. Belediyeleri birlikte yöneteceğiz" sözlerini hatırlatmış, o dönem o sözleri anlayışla karşıladıklarının altını çizerek şöyle konuşmuştu:

"Geçen dönem yerel seçimlerde bize beraber yöneteceğiz dediler. Ama bizim hiçbir arkadaşımıza ne Büyükşehir’de daire başkanlığı ne de ilçe belediyelerinde başkan yardımcılığı verdiler. Türkiye’de de sadece Kocaeli’de bize belediye vermediler. Halbuki 1000 oyla, 800 oyla kazanılan belediyeler var. Demek ki MHP’nin burada katkısı var, artısı var. Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz. Bekliyoruz. Süreç nasıl olacak, bakacağız. Bizim arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapıyor. Ben onlara gerekli bilgileri de verdim. Birkaç güne kadar çalışma bitecek. Sonrasını hep birlikte göreceğiz. Ama dediğim gibi şayet Kocaeli’de 13 adayın 13’ü de AK Parti’den olursa ben Kocaeli’ye gelmeyeceğim, seçim çalışmalarına destek vermeyeceğim."