CHP'den Sürpriz Karar: Tanju Özcan Partiye Geri Dönüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, daha önce partiden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın partiye geri dönmesine karar verdi. CHP'nin üst düzey yönetimi bu önemli kararı açıkladı.

Yayınlanma:
CHP'den Sürpriz Karar: Tanju Özcan Partiye Geri Dönüyor

Tanju Özcan CHP'ye Geri Dönüyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nde önemli bir gelişme yaşandı. Partiden daha önce ihraç edilen ve kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisine geri dönüyor. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında Özcan'ın durumu ele alındı ve Parti Meclisi, Özcan'ın geri dönüş talebini olumlu buldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu kararla ilgili yaptığı açıklamada, "Herkesi baba ocağına davet ediyoruz. Siyasetimizde bütünleşme ve birlik zamanı" ifadelerini kullandı. Bu gelişme, partinin iç politikasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak yeni bir sayfa açmayı hedefliyor. Tanju Özcan'ın partiye dönüşü, parti içi dinamikleri ve yerel politikaları nasıl etkileyecek merak konusu.

ÖZCAN'DAN AÇIKLAMA

Özcan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partiye geri dönüşünün resmi olarak başladığını duyurdu.

screenshot-64.png

Özcan, "Biraz önce ‘Baba Evine’ dönüş talebim ile ilgili konunun bugün CHP MYK’sı ve Parti Meclisi’nin gündemine geleceğini memnuniyetle öğrendim. Yaşanan bu süreçte başarı odaklı bir siyasetçi olarak, paylaşımlarım ve söylemlerim sebebiyle istemeden kırdığım ve üzdüğüm partililerimizden helallik istiyorum" dedi.

DİLEKÇE VERMİŞTİ

Özcan, partiye yeniden üyeliği için dilekçe vermişti.

CHP'ye geri dönmesi halinde Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde adaylık düşünüp düşünmediği sorulan Özcan, "Tabii, ben ihraç edildiğim zaman da başka bir partiden aday olmayacağımı, ya Cumhuriyet Halk Partisi'nden ya da bağımsız olarak yoluma devam edeceğimi söylemiştim." ifadelerini kullanmıştı.