Jade'in 3 Dakikalık Ölüme Yakın Deneyimi

Wisconsin'de yaşayan Jade, sıcak bir yaz gününde yaşadığı sıcak çarpması sonucu hayatının tehlikeye girdi. TikTok'ta paylaştığı deneyimiyle farkındalık yaratan Jade, yaşadığı ölüme yakın deneyimi ve sonrasında gelen epilepsi teşhisiyle ilgili detayları anlattı.

Yayınlanma:
Jade'in 3 Dakikalık Ölüme Yakın Deneyimi

Wisconsin'de yaşayan Jade, sıcak bir yaz günü arkadaşını ziyaret ettiğinde, 32 derece sıcaklık ve yüksek nemle karşılaştı. Kısa süre sonra yoğun mide bulantısı, baş dönmesi, ağız kuruluğu ve bitkinlik yaşamaya başladı ve bu durum onun oturma odasındaki kanepeye yığılmasına neden oldu. 36 yaşındaki Jade, hastaneye kaldırıldığında "sıcak çarpması" teşhisi konuldu ve üç dakika boyunca yaşamsal fonksiyonlarının durduğu açıklandı.

TikTok'ta Paylaşılan Hayatta Kalma Mücadelesi

Jade, TikTok'ta paylaştığı hikayesiyle büyük ilgi gördü. Olayın ardından yaşadığı ürkütücü sesler ve görüntülerle ilgili deneyimlerini anlattı. Bu deneyimlerin ona hayatın ölümden sonra da devam ettiğini hissettirdiğini söyledi. Jade, daha sonra MRI ve kan tahlili gibi testlerin yanı sıra bir nöroloğa göründü ve epilepsi teşhisi konuldu. Diğer ölüme yakın deneyimlerden kurtulanlarla görüşmeleri sonucunda, benzer nöbet deneyimlerinin olduğunu ve bir süre sonra durduklarını öğrendi. Jade'in hikayesi, sıcak çarpmasının ciddiyetini ve hayatta kalmanın değerini vurguluyor.

Jade, NeedToKnow.co.uk'e yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Sigara içmek için dışarı çıktım ve sigarayı bitirip ayağa kalktığım anda başımın belada olduğunu anladım. Önceliğim hemen içeri dönmek oldu ve bu noktada her şeyin bittiğini düşündüm..."

Jade eve girerken tökezlediğini, kanepeye yığıldığını, ardından da böğürmeye başladığını hatırlıyor...

Jade, şöyle devam ediyor:

"Her şey birkaç dakika içinde olmuş olmalı, fakat bana sanki çok daha uzun sürmüş gibi geldi. Başım şişiyor, fakat tüm vücudum sanki küçülüyormuş gibi hissediyordum. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Bu beni ölmeye tamamen hazır hale getirdi. Sonsuza kadar uyumak istiyordum. Sonra her şey karardı ve işte o an ölmek üzere olduğumu anladım."

3 DAKİKALIK ÖLÜM

Sonraki dört gün boyunca kan pıhtılaşmasını önlemek için enjeksiyonlar yapıldı ve kısa süre sonra sağlık görevlileri ona varışta, üç dakika boyunca sıcak çarpması nedeniyle "öldüğünü" söylediler.

Jade, deneyimini şu şekilde anlatıyor:

"Tuhaf sesler duydum ve tuhaf şeyler görmek gibi pek çok ürkütücü şey yaşadım. Bazen fısıltılar ya da karanlık puslu figürler oluyordu. Tüm bunların bana, hayatın ölümden sonra da devam ettiğini anlattığına inanıyorum..."

EPİLEPSİ TEŞHİSİ

Jade, olay sonrasına ilişkin olarak şunları paylaştı:

"Olaydan sonra birkaç kez daha hastaneye yatırıldım. MRI ve kan tahlili gibi testlerin yanı sıra bir nöroloğa göründüm ve epilepsi teşhisi konuldu. Artık çok fazla nöbet geçirmiyorum, fakat ölüme yakın deneyimlerden kurtulan başka kişilerle görüştüm, onlar da bir süre nöbet geçirdiklerini ama sonra aniden durduklarını söylediler..."