Uykuda saç toplamanın zararları ortaya çıktı

Bayanlar uyurken konforları için farklı tercihlere sahiptir. Kimi saçlarını toplamayı tercih ederken, kimi de yastığa serpiştirmeyi tercih ediyor. Yaz aylarında ise genellikle saçlarını topuz yaparak sıcaktan korunmayı tercih ediyorlar. Ancak, artık Yapma! demenin zamanı geldi.

Yayınlanma:
Uykuda saç toplamanın zararları ortaya çıktı

Uyurken Saçlarımızı Neden Bağlamamalıyız?

Uykuda saçlarımızı bağlamak, farkında olmadan saç dökülmesini hızlandırabilir. Bu durumda saçlar ince ve kuru hale gelebilir, kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez.

Yüksek gerilimli lastik bantlar kullanarak saç sürekli çekildiğinde, çekme alopesisine neden olabilir. Bu durum, saçlara verilen kimyasal veya fiziksel zararı temsil eder. Yanlış kullanılan şekillendirme ürünleri veya aletler, saçları sürekli yukarıda tutan kişilerde görülebilir. Endişelenmeyin, bu durum saçsız kalacağınız anlamına gelmez. Genellikle incelme ve zayıflama görülür.

Çok kalın ve asi saçlara sahipseniz, yumuşak ve çekmeyen elastikler kullanmanızı tavsiye ederiz. Saçınızı gevşek bir at kuyruğu veya örgü şeklinde bağlamak, saç köklerine zarar vermeden korur.

Profesyonel kuaförler, kadınlara ipek yatak takımı kullanmalarını önermektedir. Bu şekilde sürtünme azalır ve saç kırılmaları önlenir. Eğer ipek yatak takımınız yoksa, nadiren kullandığınız bir ipek eşarptan da faydalanabilirsiniz.

Saçlarınıza özen göstermek önemlidir, çünkü saçlar kişinin görünümünde önemli bir rol oynar ve kendine güvenli ve güzel hissetmeye yardımcı olur!