İsveç'te Bir Adam, Yüzüne Saldıran Ayıyı Yiyerek İntikamını Aldı

İsveç'te yüzüne saldıran bir ayıyı öldürdükten sonra, intikamını almak için ayı etiyle yemekler hazırlayıp yiyen 42 yaşındaki Pär Sundström'ün hikayesi dikkat çekiyor. Ayının saldırısı sonucu yüzü ciddi şekilde yaralanan ve birkaç kez ameliyat olması gereken Sundström, ayı etiyle kebap ve gulaş yaparak yaşadığı travmatik deneyimi farklı bir şekilde ele aldı.

Yayınlanma:
İsveç'te Bir Adam, Yüzüne Saldıran Ayıyı Yiyerek İntikamını Aldı

İsveç'te yaşayan 42 yaşındaki Pär Sundström, kendisine saldırıp yüzünü parçalayan ayıdan intikamını ses getiren bir yöntemle aldı.

Geçen ağustosta oğluyla gittiği ormanda ayı saldırısına uğrayan Sundström, parçalanan yüzünün tedavisi için birkaç defa ameliyat masasına yatmak zorunda kaldı. Vücudundan alınan parçalarla adamın parçalanan yanağı yeniden yapıldı.

Saldırı sırasında ayıyı vurarak öldüren adam, intikamını almak için sıradışı bir yol seçti. Diğer avcı arkadaşlarının sakladığı ayıyı kestiren Sundström, ayı etiyle buzdolabını doldurdu.

Ayı etiyle kebap ve gulaş yemekleri pişiren Sundström, Aftonbladet gazetesine "Yüzümü bu hale getiren ayıyla taco yemeği yapmak iyi bir intikam oldu" dedi.

İsveç, Avrupa'da ayı nüfusunun en yoğun olduğu ülke. Zaman zaman ülkedeki ormanlık alanlarda ayı saldırıları yaşanıyor.