Erdoğan Tebliğ Etti! AK Parti'nin İstanbul Adayı Murat Kurum Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Murat Kurum, seçim kampanyasını deprem önlemleri üzerine yoğunlaştıracak.

Yayınlanma:
Erdoğan Tebliğ Etti! AK Parti'nin İstanbul Adayı Murat Kurum Oldu!

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Murat Kurum, seçim kampanyasını deprem sorunlarına odaklanarak yürüteceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hafta sonu İstanbul'da düzenlenecek toplantıda Kurum'un adaylığını ve diğer belediye başkan adaylarını tanıtacak. Kurum'un deprem önlemlerine yönelik kampanya stratejisi, özellikle deprem riski taşıyan İstanbul'da büyük önem arz ediyor.

Murat Kurum'un Deprem Odaklı Kampanyası

Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını koyduktan sonra yaptığı ilk açıklamada, kampanyasının temelini deprem risklerinin azaltılması ve vatandaşların bu konudaki endişelerinin giderilmesi üzerine kuracağını belirtti. Kurum, "İnsanlarımızın deprem riski kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için sokak sokak, mahalle mahalle dolaşacağız" diyerek, kampanya stratejisini açıkça ortaya koydu. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan tanıtım toplantısında, Kurum'un yanı sıra diğer 27 belediye başkan adayı da tanıtılacak. Bu kampanya, İstanbul'un deprem güvenliği konusundaki hassasiyetini ön plana çıkararak, vatandaşların bu konudaki endişelerine yönelik somut adımlar atılmasını hedefliyor.

MURAT KURUM KİMDİR?

Murat Kurum, 1976 yılında Ankara'da doğmuş, eğitim hayatının ilk ve orta öğrenim aşamalarını da Ankara'da tamamlamıştır. 1999 yılında, Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nin İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra, 2017 yılında Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde Kentsel Dönüşüm alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerine çeşitli özel kuruluşlarda çalışarak başlayan Kurum, 1999 ile 2005 yılları arasında bu alanda görev almıştır. Ardından 2005 ile 2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman olarak çalışmış, 2006'dan 2009'a kadar ise TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2009 ile 2018 yılları arasında T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş.'de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. 2018-2023 yılları arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevini yürüttükten sonra, 28. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir.

Evli ve üç çocuk babası olan Kurum, İngilizce bilmektedir.