Edirne Belediye Başkanı Adaylıktan Çekildiğini Açıkladı: Belirlenecek Aday İçin Çalışacağım

Edirne Belediye Başkanı, yaklaşan yerel seçimlerde aday olmayacağını duyurdu. Kendisinin yerine belirlenecek aday için destek vereceğini ve çalışacağını ifade etti.

Yayınlanma:
Edirne Belediye Başkanı Adaylıktan Çekildiğini Açıkladı: Belirlenecek Aday İçin Çalışacağım

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanı ve başkan adayı Recep Gürkan, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla adaylıktan çekildiğini duyurdu. Gürkan, adayın ön seçimle belirleneceğini ve kendisinin ön seçime girmeyeceğini belirtti.

'BELİRLENECEK ADAY İÇİN ÇALIŞACAĞIM'

Gürkan, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Edirne'de CHP'mizin altı oklu bayrağı gönderde kalmaya devam edecek. Partimizin 20 yıldır kesintisiz kazandığı Edirne Belediye Başkanlığını önümüzdeki dönemde de sürdürmesi amacıyla, ilk günden bu yana adayın önseçimle belirlenmesi konusunu her platformda savundum. Cumhuriyetin ve laikliğin yıkılmaz kalesi Edirne'de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu CHP'nin tüm üyelerinin ve Edirnelilerin de aynı düşüncede olduğunu biliyorum. Bugün aynı düşüncelerimi Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile de paylaşarak adayımızın ön seçimle belirlenmesi ve ön seçime katılmayacağımı, örgütün beklediği adayın kazanması için sonuna kadar çalışacağımızı ve Edirne'yi tekrar kazanacağımızı kendilerine ilettim. Kendileri de bu önerime çok olumlu yaklaşarak Edirne’miz de adayımızın önseçimle belirlenmesinin en doğru karar olduğunu belirttiler. Ön seçimin Edirne’mize, aday adaylarımıza ve CHP`mize başarılar getireceği inancıyla sevgi ve saygılar sunuyorum."

screenshot-2024-01-26t181617-996.png