Bakan Tekin'den Açıklama! Öğretmen Atamaları Seçim Sonrasına Ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gazeteci Abdullah Damar ile yaptığı görüşmede, öğretmen atamalarının seçim sonrasına ertelendiğini duyurdu. Gaziantep'te gerçekleşen görüşmede Bakan Tekin, atama takvimi ve sürecine dair önemli bilgiler paylaştı.

Yayınlanma:
Bakan Tekin'den Açıklama! Öğretmen Atamaları Seçim Sonrasına Ertelendi

Gazeteci Abdullah Damar Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Gaziantep'te görüştüğünü açıkladı. Gazeteci Damar görüşmeye dair açıklamasında, Bakan Tekin'in öğretmen atama takviminin seçimden sonra açıklanacağını söylediğini belirtti.

Gazeteci Abdullah Damar'ın açıklamaları şu şekilde:

Sevgili gençler, Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e atama takvimi, atama sayısı ve mülakatlarla ilgili soruları sordum.

Sayın Bakan özetle; atama takviminin seçimlerden sonra açıklanacağını, kontenjanın ihtiyaç ve bütçe çerçevesinde olacağını, mülakatın, mevzuatta olduğunu, şu anda mülakat puanına göre atama yapıldığını, kendisinin % 50 KPSS puanı+% 50 mülakat puanına göre atama yapacağını, yapılacak mülakatın niteliğinin ise bir ders anlatımı şeklinde olacağını ifade etti.

İlkokullarda Müzik, Beden Eğitimi ve Görsel Sanatlar derslerine branş öğretmenlerinin girmesi ile ilgili soruya Sayın Bakan, ihtiyaç duyulan öğretmen planlamasının yapılması ve sınıf öğretmenlerinin ek dersinin düşünülmesi gerektiğini belirtti.