Kullanım Şartları

Kullanım Koşulları

Web sitemizde bulunan içeriklerin tamamının telif hakkı Haberay.com’e aittir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile birlikte ilgili uluslararası mevzuatlar kapsamında hukuki olarak koruma altındadır. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz olarak tek veya toplu halde indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması ve başka platformlarda yayınlanması yasaktır. Haberay.com, bu gibi faaliyetleri tespit ettiği anda ilgili kullanıcılar aleyhinde yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Kullanıcılar, Haberay.com sitesinin herhangi bir içerik veya sistemini kullanırken üçüncü kişilerin yasal haklarını ihlal etmemekle yükümlüdür. Bu gibi ihlaller durumunda sitemiz hiçbir şekilde hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmezken bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun münhasıran kullanıcıya ait olduğunu açıkça belirtmekteyiz.

Haberay.com sitesinde yayınlanan haber içeriklerine yapılan yorumlardan yorumu yapan kullanıcılar sorumludur. Sitemiz üzerinde yer alan yorumlar her ne kadar editör onayından geçerek yayınlansa da bazı durumlarda yorumlarda gözden kaçan argo kelimeler, kişisel hakları ihlal eden karalama maksatlı yorumlar ve aslı kanıtlanmamış beyanatlardan dolayı oluşabilecek yasal sorunlardan tamamen yorumu yazan kullanıcı sorumludur. Sitemizde yorum yapan tüm ziyaretçilerin IP adresleri ilgili yorum yönetiminde kayıt altına alınmaktadır. Herhangi bir yasal durumda adli makamlarca istenmesi halinde bu bilgiler yetkililerle paylaşılacaktır.

Web sitemizin herhangi bir şekilde işlenmez hale gelmesini, rahatsız edici bir şekilde yavaşlamasını veya yazılımla birlikte donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Bazı otomatik programlar kullanılarak sitemize çok miktarda sorgu veya üyelik kaydı dahil olmak üzere talep ve bilgi gönderilmesi bu yasağa dahildir. Bu gibi faaliyetlerde bulunan kullanıcıların tespit edildiği anda siteye erişimini engelleme ve haklarında yasal işlem başlatılması yönünde haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini isteriz.

Haberay.com üzerinde yayınlanan tüm görsel ve yazılı içerikler alanında deneyimli editör kadrosu tarafından sadece sitemize özel olarak üretilmektedir. Bu içeriklerin kaynak gösterilmeden paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sadece tıklanabilir bir şekilde bilgiyi edindikleri web site bağlantımızın kaynak yapılarak alıntı yapılmasına izin verilmektedir.

Haberay.com üzerinde üyelik kaydı oluşturduysanız üyelik bilgilerinizde yer alan kullanıcı adınız ve şifreniz sadece şahsınıza aittir. Bir üyeliğin birden fazla kişi tarafından kullanılması bazı durumlarda yasal olarak sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle bir üyelik sadece üyelik kaydını gerçekleştiren kullanıcı tarafından kullanılabilir. Bir kullanıcı adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin, aksi ispat edilmediği sürece üyeliği gerçekleştiren kişi tarafından yapıldığı kabul edilecektir.

Haberay.com üzerinde yer alan reklamlara bilgi alma amacı dışında manuel olarak veya otomatik programlar aracılığıyla çok sayıda tıklama yapmak kesinlikle yasaktır. Haliyle normal bir kullanıcı davranışına uygun olmayan bu gibi tıklama faaliyetleri tespit edildiği anda işlemi gerçekleştiren kullanıcıların sitemize erişimini engellemek başta olmak üzere hakkında tüm yasal işlemleri başlatacağımızı beyan ederiz.

Burada detaylı bir şekilde belirttiğimiz kullanım koşulları ile ilgili tüm ihtilaflar, münhasıran Türk Hukuku’na ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Haberay.com (www.haberay.com) site içindeki herhangi bir harici linkin sorumluluğunu almaz.