Yalnızca IQ'su 130'un üzerinde olanlar sincapların içinde saklanan fareyi görebilir! 11 saniyeniz bulunuyor.

Yalnızca IQ'su 130'un üzerinde olanlar sincapların içinde saklanan fareyi görebilir! 11 saniyeniz bulunuyor.

Ara ve bul sınavı, gözlem yeteneklerinizi test etmek için kusursuz bir araçtır. Analiz becerilerinizin seviyesini öğrenmek ister misiniz? O halde bu resimdeki fareyi 11 saniye içinde bulun.

Ara ve bul testi, bir görseldeki gizli bir şeyi veya nesneyi bulmaya yöneliktir. Bu etkinlikte katılımcılar belirli bir süre içerisinde görseldeki şeyi ya da objeyi aramak durumundadır. Ne kadar iyi bir gözleyici olduğunuzu anlamak için en verimli metotlardan biridir. Çok detay odaklı olan bireyler bu tür zorlu görevlerde başarılı olabileceklerdir.

Bu aktivitenin en güzel yanı, bireysel veya grup olarak deneyebilmenizdir.
Bireysel olarak, gözlem becerilerinizin seviyesini değerlendirmenize yardımcı olur ve gruplar halinde, her bireyin farklı gözlem becerileri seviyelerini belirlemenize yardımcı olabilir. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Ne kadar detay odaklı olduğunuzu test etmek ister misiniz? Hadi bu hızlı yarışmayla öğrenelim.

1507420.jpg

FOTOĞRAFTAKI SAKLI FAREYİ 11 SANİYE İÇİNDE BULUN
Yukarıda paylaşılan görselde meşe palamudu toplamakla meşgul çok sayıda sincap olduğunu görebilirsiniz. Sincaplar özellikle meşe palamudu, ceviz, kestane gibi yemişleri çok severler. Sincapların arasında saklanan ve yiyecek arayan bir fare de var.

Göreviniz, sincaplardan fındık çalmadan önce fareyi 11 saniye içinde bulmak.
Bu görev detaylara olan dikkatinizi test edecek. Bu kolay bir meydan okumadır ve iyi gözlem becerilerine sahip bir kişinin sincapların arasında fareyi bulması yaklaşık 11 saniye sürer. Fareyi gördünüz mü? Dikkatinizi resme odaklayın ve fareyi bulup bulamayacağınıza bakın.

SİNCAPLARIN ARASINDAKİ FAREYİ BULABİLDİNİZ Mİ?
Acele etseniz iyi olur, çünkü zaman azalıyor. Bir ipucuna mı ihtiyacınız var? İşte burada.
Farenin görünüşü sincaptan farklı olacak. Şimdi fareyi bulmak için bu ipucunu kullanın. Bu zeka oyununu sadece yüksek zekaya ve iyi gözlem yeteneğine sahip kişilerin çözebileceği iddia edilmektedir. Fareyi 11 saniye içinde bulabildiniz mi?

BEYIN FIRTINASI CEVAP
Zaman doldu. Kaçınız gizli fareyi buldu? Cevabı mı arıyorsunuz? Öğrenmek için okumaya devam edin. Aşağıdaki resimde farenin doğru yerleşimini bir daire ile vurguladık. Farenin sincaplardan farkı yuvarlak kulaklara sahip olması, sincapların ise sivri kulaklara sahip olmasıdır.

2-024.jpg