The Last of Us Part I'den herkesi şaşırtan The Office göndermesi!

The Last of Us Part I'den herkesi şaşırtan The Office göndermesi!

The Last of Us Part I oyununda yer alan bir Easter Egg büyük ilgi topladı. Oyunda yer alan gizli bir mekanın, The Office dizisinin efsanevi Dunder Mifflin Scranton şubesini gözler önüne serdi. İşte o görüntüler...

Ricky Gervais ve Stephen Merchant tarafından yaratılan aynı adlı İngiliz dizisinden uyarlanan The Office, yıllar geçmiş olmasına rağmen halen daha gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisi olarak anılıyor. Greg Daniels'ın geliştirdiği durum komedisi temalı sit-com yapımı, 2005 - 2013 yılları arasında geride toplamda 9 sezon ve 201 bölümlük bir külliyat bıraktı. Başrolünü ünlü komedyen Steve Carell'ın üstlendiği dizide Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, BJ Novak, Melora Hardin, David Denman, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Kate Flannery, Angela Kinsey ve Ed Halms gibi yıldız isimler boy gösterdi.

the-office-3.jpg

Şu anda Netflix ve Amazon Prime Video platformlarında tüm sezonları ile boy gösteren The Office dizisi, Dunder Mifflin Paper Company adlı kurgusal bir firmanın Scranton eyaletindeki şubesinde geçen eğlence dolu maceraları anlatıyor. Popüler kültürde önemli bir simge haline gelen dizi, şimdiye kadar çok sayıda farklı sanat disiplininde, çeşitli göndermelerle karşımıza çıktı. Bu göndermeler arasına bir yenisi daha eklendi. Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment imzasıyla yayınlanan The Last of Us Part I oyununda, The Office'e ilgi çekici bir referansta bulunuldu.

the-office-2.jpg

Dunder Mifflin Scranton ofisi The Last of Us Part I'de görüldü!

2013 yapımı The Last of Us oyunu için Naught Dog şirketi, 2 Eylül tarihinde beklenen Remake sürümünü yayınladı. The Last of Us Part 1 oyunu geliştirilmiş savaş, keşif ve erişebilirlik seçenekleriyle karşımıza çıktı. Orijinal yapıya sadık kalınarak geliştirilen remake'de birçok yeniliğe yer verildi. Bunlardan bir tanesi de ilgi çekici bir Easter Egg oldu.

The Last of Us Part 1'deki gizli sahne, rxelei adlı bir TikTok kullanıcısı tarafından keşfedildi. Paylaşılan videoda oyuncunun, oyun içerisinde bir mekana giriş yaptığı ve açılan sahnenin Dunder Mifflin Scranton şubesini yansıttığı dikkat topladı. Terk edilmiş bir ofisi andıran o görüntülerde; The Office'in ikonik ana mekanı karşımıza çıktı. Girişte Dunder Mifflin'in ön kapısı açık bir şekilde görünürken, sonrasında Micheal Scott'ın odası, Pam'in masası gözler önüne serildi. Aynı zamanda Jim ve Dwight'ın masalarına da yer verildi.