Netflix, Resident Evil dizisini iptal etti!

Netflix, Resident Evil dizisini iptal etti!

Popüler streaming platformu Netflix, Resident Evil dizisi için son noktayı koydu. Şirket geçtiğimiz ay yayınladığı diziye ikinci sezon onayı vermedi ve rafa kaldırdı.

Shinji Mikami ve Tokuro Fujiwara tarafından 1996 yılında yaratılan Capcom imzalı korku oyunu serisi Resident Evil, tüm dünyada büyük ilgi uyandırdı. Hayatta kalma temalı yapım, kısa sürede geniş kitlelere ulaştı. Toplamda on farklı orijinal oyun geliştirildi. Bunun yanı sıra serinin ilk dört oyunu remake edilerek yeniden tasarlandı. Ana serinin dışında da çok sayıda yapımla seri genişletilerek bugünkü kült haline ulaştı.

Yalnızca video oyunu olarak değil, pek çok sanat disiplininde karşımıza çıkan Resident Evil serisi çizgi roman ve çeşitli sinema filmlerine uyarlandı. Ayriyeten animasyon filmleriyle de seri genişletildi. Geçtiğimiz yıl Infinite Darkness isimli bir dört bölümlük mini diziyle heyecan verici macera televizyona taşındı. Son olarak popüler dijital streaming servisi Netflix bu konuda harekete geçti ve unutulmaz serinin dizisini çekerek tüm dünyaya ulaştırdı.

netflix-resident-evil-dizisini-iptal-etti-2-001.jpg

Netflix'in Resident Evil dizisi için üzücü haber geldi

Capcom'un efsane Resident Evil serisine dayanan aynı adlı dizi, 14 Temmuz 2022 tarihinde Netflix platformunda seyirci karşısına çıktı. Andrew Dabb tarafından geliştirilen aksiyon ve korku temalı yapım, sekiz bölüm halinde izleyicisiyle buluştu. Her bölümde 45 ila 60 dakika uzunluğunda soluksuz seyredeceğimiz sahneler yer aldı.

Netflix platformunda gösterime giren Resident Evil dizisi eleştirmenlerden genel itibariyle övgü dolu mesajlar aldı. Pek çok seyirci de yine aynı şekilde diziyi oldukça beğendi. Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph, Paola Nunez ve Lance Reddick gibi yıldız oyuncular etkileyici performanslarını bizlere gösterdi. Fakat tüm bu başarıya rağmen Netflix'ten serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratan haber geldi.

netflix-resident-evil-dizisini-iptal-etti-3.jpg

Constantin Film yapımcılığında hayata geçen Resident Evil dizisi için kötü haber geldi. New Raccon City'nin olağanüstü atmosferini izleyicilerle buluşturan yapım, ne yazık ki iptal kararı aldı. Popüler dijital streaming servisi Netflix, dizinin devam etmesine onay vermedi.

Dünyanın en büyük dijital içerik platformu olma unvanını halen daha elinde barındıran Netflix, oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Şirket bu yıl, on senedir ilk defa zarar ettiğini kamuoyu ile paylaştı. Bu bağlamda firma, pek çok yapımını sonlandırma kararı aldı.