Kuyumcu dükkanı kisvesi altında göçmen kaçakçılığı operasyonu

İstanbul Fatih'te bir İranlıya ait kuyumcu tabelalı iş yerinde göçmen kaçakçılığı yapıldığı ihbarı üzerine polis harekete geçti. Yapılan arama sonucunda çok sayıda kişiye ait pasaport ve para alışverişlerine ilişkin notlar bulundu. İhbarda, iş yerinden kaçak yollarla gönderilen birçok kişinin denizde boğularak ya da donarak yaşamını yitirdiği belirtildi. Gözaltına alınan şüphelilerin ise soruşturması devam ediyor.

Yayınlanma:
Kuyumcu dükkanı kisvesi altında göçmen kaçakçılığı operasyonu

İstanbul'da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Şubesi, bir ihbarı değerlendirerek Fatih Aksaray'da kuyumculuk adı altında göçmen kaçakçılığı yapan bir şebekenin peşine düştü. İranlı Shapour Yaghoubpour'un iş hanındaki kuyumcu dükkanı altında yasadışı faaliyetler yürüttüğü ortaya çıktı. Birçok göçmenin donarak öldüğü bu şebekenin faaliyetlerine son verilmeye çalışıldı.

Göçmen kaçakçılarıyla yapılan anlaşmaların bu adreste yapıldığı belirtilirken, kaçakçıların çok sayıda göçmeni batan botlara veya Bulgaristan'a göndermek üzere yollarda donarak ölüme terk ettikleri öne sürüldü.

Polis ekipleri, savcılıktan alınan talimatla harekete geçerek Shapour Yaghoubpour'un iş yerinde ve ikamet ettiği adreste arama yaptı. Ancak iş yerinde kuyumculuk faaliyeti yapıldığı iddia edilmesine rağmen hiçbir altın bulunamadı. Şüpheli şahıslar gözaltına alındı ve Yaghoubpour'un daha önce işlediği suç nedeniyle tutuklama kararı olduğu tespit edildi.

Olayla ilgili detaylı soruşturma devam ederken, göçmen kaçakçılığıyla mücadele kapsamında emniyet birimleri daha etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: halktv.com.tr