İbrahim Tatlıses'in İbo Show için kanal bulma mücadelesi

Türk televizyon tarihinin efsane programlarından İbo Show, 2020 yılında yeniden başladı ancak beklenen ilgiyi göremeyerek 2022 yılında sona erdi. Programa karşı düşük reytingler ve aynı konuklar nedeniyle hiçbir kanalın ilgi göstermediği öğrenildi. İbrahim Tatlıses, olumsuz tepkilerin ardından program için alternatif bir çözüm buldu.

Yayınlanma:
İbrahim Tatlıses'in İbo Show için kanal bulma mücadelesi

İbrahim Tatlıses'in İbo Show Kararı

Geçtiğimiz yıl ekranlara dönmeye hazırlanan İbrahim Tatlıses'in programı İbo Show, birçok kanal tarafından reddedilmişti. Gerekçe olarak programın düşen reytingleri ve sıkıcı konuk havuzu gösterilirken, Tatlıses konuyla ilgili dikkat çeken bir karar aldı.

İBO SHOW YENİDEN YAYINDA

Kanal görüşmelerinin ardından sosyal medya hesabından duyuru yapan Tatlıses, “Her kanal dizi sırasında, İbo Show'u Tatlıses TV'ye taşıyoruz. Stüdyo hazırlıklarımız bir ayda tamamlanacak, en geç 2 ay içinde tekrar sizlerle olacağız. İbo Show'da herkese yer vereceğiz.” açıklamasını yaptı. 2023'te programı başlatamayan Tatlıses'in hızla stüdyo çalışmalarına başladığı ve İbo Show'un yaz aylarında geri döneceği belirtildi.

REYTİNGLER İBO SHOW'A DARBE VURDU!

Star TV başta olmak üzere birçok kanal, reyting düşüklüğü nedeniyle İbo Show'u programlarına almamayı tercih etti. Eski popülerlik seviyelerine ulaşamayan programda sürekli aynı sanatçıların yer alması izleyici sayısını azaltmıştı.