Canan Karatay'dan annelere uyarı! O maddeleri çocuklardan uzak tutun

Canan Karatay'dan annelere uyarı! O maddeleri çocuklardan uzak tutun

Prof. Dr. Canan Karatay önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı. Annelere dikkat çekici bir uyarıda bulunan Karatay, temizlik maddelerinin çocuklardan uzak tutulması gerektiğini paylaştı. Deterjan ve çamaşır suyu gibi maddelerin çocuklarda zeka geriliği doğurduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Canan Karatay annelere önemli bir uyarıda bulundu. Karatay'a göre çocuklarda zeka geriliğine sebep olan o maddeler açıklandı! İşte detaylar...

Sağlık konusundaki açıklamalarıyla dikkat çeken Canan Karatay temizlik malzemelerine karşı anneleri uyardı. Çocuklarda zeka geriliğine neden olan kimyasallara karşı uyarıyor. İşte detaylar...

canan-karataydan-annelere-uyari-o-maddeleri-cocuklardan-uzak-tutun-3.jpg

"ZEKA GERİLİĞİNE NEDEN OLUYOR"

Prof. Dr. Canan Karatay, çocukların beyin fonksiyonlarına etki eden temizlik ürünleri hakkında anneleri uyardı. Karatay, "Çocukların hafızası için beslenme önemli ama yaşam da önemli. Eğer evde titiz anneler deterjan, dezenfektan ve çamaşır suyu kullanıyorlarsa bitti. Beyni bozuyor. Beslenme için çocukların sevdiği besinler tüketilmeli, çocukları zorlamamaya dikkat edilmelidir." dedi. "Piaget, "Her bir çocuk filozoftur." der. Bırakın kendileri filozofluğunu yapsınlar." diyen Canan Karatay, "Anne babalar çocukları "İlla bunu ye" diye zorlamayın. Çocukların beyninin gelişmesi için tabi ki oynamaları lazım. Sokakta oynayacaklar, dağlara taşlara tırmanacaklar, çamura batacaklar, yüzecekler... Elinden tutup AVM'ye götürerek beyin gelişmez." dedi.

canan-karataydan-annelere-uyari-o-maddeleri-cocuklardan-uzak-tutun.jpg

BEYİN GELİŞİMİ İÇİN BU BESİNLERİ ÖNERDİ

Canan Karatay ayrıca, çocukların beyin gelişimine katkı sağlayacak besinleri de açıkladı. Karatay, "Ne yersen ye ama doğal yemek çok önemli. Çocuklar için yumurta, iyot, D vitamini, Balık yağı çok önemli. Çocukken bize balık yağı içirirlerdi." dedi.