Çamaşır makinesine tenis topu koyarak olağanüstü sonuçlar elde edin!

Çamaşır makinesine tenis topu koyarak olağanüstü sonuçlar elde edin!

Çamaşır makinenize iki tenis topu atarak mükemmel sonuçlar sağlayabilirsiniz! Bu yöntemle hem daha yumuşak hem de daha temiz çamaşırlara ulaşmanız mümkün.

Çamaşır makinesine tenis topu koymak son dönemlerde oldukça popüler bir numara haline geldi! Bu basit yöntem sayesinde birçok ayrıcalık elde edebilir ve olağanüstü sonuçlar sağlayabilirsiniz! Sizlere çok sayıda avantaj getirecek olan bu pratik tüyo ile çamaşırlarınızı daha kaliteli bir şekilde makineden çıkarıp kullanabilirsiniz! İşte detaylar...

Söz konusu temizlik olduğu zaman hemen herkesin küçük birtakım ipuçları vardır. Örneğin bazı insanlar çamaşır yıkamadan önce çamaşır makinesinin tamburuna tenis topları koyarlar. Peki ya bu yöntem gerçekten faydalı mıdır? Daha da önemlisi, bu neden yapılır? Söz konusu yöntemin oldukça faydalı ve etkili bir ipucu olduğunu söyleyelim. İki küçük tenis topunu çamaşır makinenize yerleştirerek gerçekten de birçok avantaj elde edebilirsiniz. Bu yöntem, makinenin yıkama etkisini artırır, aynı zamanda kurutma işlemini de daha hızlı gerçekleştirmenizi sağlar. Öte taraftan çamaşırlardan tasarruf elde edebilir ve dolayısıyla dolayısıyla çevreye daha az kirletici madde bırakırsınız.

tenis-3.jpg

Daha yumuşak ve temiz çamaşırlar için makineye iki tenis topu atın!

Çamaşır makinenizin tamburuna iki tenis topu koyarak deterjan dozunu yaklaşık yüzde 20 oranında azaltmış olursunuz. Bu sayede maddi olarak da ciddi bir tasarruf sağlamanız mümkün hale gelir. Topların ağırlığı da çamaşırların yumuşamasına sebep olur ve her zamankinden daha temiz bir sonuç almanızı sağlar.

Fakat bu noktada küçük bir uyarıda bulunmamızda büyük fayda olacaktır. Kötü sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız, en azından ilk birkaç kullanım için tenis toplarını koyu renkli giysilerinizle kullanmamalısınız. Zayıf bir ihtimal de olsa topların kimi zaman hafif giysilere bulaşma gibi bir olasılığı bulunmaktadır.

tenis-2.jpg

Tenis toplarının ağırlıkları oldukça önemli

Çamaşır makinesine tenis topu atmak son derece pratik ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir yöntemdir. Fakat elbette ki bunu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu işlemi yapmadan önce kesinlikle topların ağırlığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde uzun vadede tenis topları, çamaşır makinesine büyük zararlar verebilir. Bazı toplar kullanıldığında sıkılabilir ve su ile dolabilir. Tıkandıklarında çok ağırlaşabilir ve bu nedenle çeşitli kıyafetlerinize zarar verebilir. Öte yandan çamaşır makinenizin kapağına ya da içine de hasar verebilir. Bu noktada şunu bilmenizde fayda olacaktır, tenis toplarının kullanımı çok hassas çamaşırlar için uygun bulunmamaktadır. Daha ziyade çarşaflarınızı ve havlularınızı bu yöntemle yıkamanız tavsiye edilir.