Ünlü oyuncu Kubilay Aka şantaj mağduru oldu!

Ünlü oyuncu Kubilay Aka şantaj mağduru oldu!

Aşk 101, Vatanım Sensin ve Çukur gibi popüler diziler ile geniş kitlelere hitap etmeye başlayan 27 yaşındaki tecrübeli oyunu Kubilay Aka şantaj kurbanı oldu. Başarılı yıldızdan 40 bin dolar para kapan dolandırıcılar, sonrasında Aka'dan daha fazlasını istedi. Bunun üzerine sevilen aktör soluğu mahkemede aldı.

Çukur dizisinde Celasun karakterine hayat veren ünlü oyuncu Kubilay Aka, şantaj mağduru oldu. Tecrübeli yıldız, dolandırıcıları mahkemeye ihbar etti.

Ünlü oyuncu Kubilay Aka'nın geçtiğimiz nisan ayında telefonuna bir mesaj geldi. Mesajda ünlü oyuncuya ait olduğu iddia edilen çıplak fotoğraflar ve cinsel ilişki videoları vardı. Söz konusu fotoğraf ve videoları sosyal medyada ifşa edeceğini söyleyen kimliği belirsiz şahıs, ünlü oyuncudan 40 bin dolar para talep etti.

kubilay-aka-3.jpg

PARAYI HAVALE ETTİ

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre görüntülerle itibaren zedeleneceğini düşünen ünlü oyuncu kendisine gönderilen banka hesabına söz konusu parayı havale etti. Yurtdışına ait başka bir numaradan geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncuya yeniden mesaj geldi. Mesajda yine ünlü oyuncuya ait olduğu iddia edilen başka cinsel görüntüler ve aynı şantaj içerikli cümleler yer alıyordu.

Şantaja maruz kalan ünlü oyuncudan bu kez 60 bin dolar talep edildi. Ünlü oyuncu söz konusu fotoğrafların kendisine ait olmadığını ve parayı yatırmayacağını söylediğinde ise telefon kullanıcısı ünlü oyuncunun ev adresini, kişisel bilgilerini ve ailesine ait bilgilerinin kendisine mesaj olarak gönderilip, 'Aile hayatını bitireceğim, 'Bu videoları sosyal medyada yayınladığımda senin kariyerinde noktalanacak' şeklinde tehdit içerikli mesajlara maruz kaldı.

kubilay-aka-2.jpg

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ünlü oyuncu mesajlar sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Kendisinden şantaj yoluyla para talep eden kimliği belirsiz kullanıcıların Nisan ayında 40 bin dolar para almalarına rağmen hala şantaja devam ettiklerini ve maruz kaldığı tehditler nedeniyle korktuğunu belirten ünlü oyuncunun ihbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.