House of the Dragon dizisi için sevindiren haber geldi!

House of the Dragon dizisi için sevindiren haber geldi!

Game of Thrones prequel dizisi House of the Dragon seyirciler tarafından oldukça olumlu karşılandı. HBO Max platformu dizinin 2. sezonu için onay verdi.

2011 yılında HBO kanalında yayın hayatına başlayan Game of Thrones dizisi kısa sürede tüm dünyada ilgi odağı haline gelerek kült diziler içerisinde yerini aldı. George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı isimli romanından uyarlanmış olan dizi, David Benioff ve D. B. Weiss imzasıyla ekranlara taşındı. Toplamda 8 sezon ve 73 bölümden oluşan efsane yapım geniş bir hayran kitlesi topladı.

Game of Thrones hayranları 2019 yılında sevilen diziye veda etti. Dizinin 8. sezonu oldukça tartışmalı karşılandı. Birçok sıkı takipçisi, final sezonunu beğenmedi ve hatta yeniden çekilmesi için çeşitli imza kampanyaları dahi topladı. Ancak HBO'dan bu isyana yanıt başka bir şekilde geldi. Şirket, aynı evrende geçecek birçok prequel dizinin yolda olduğunu duyurdu. Bunlardan ilki olan House of the Dragon ise nihayet geçtiğimiz hafta yayınlandı.

house-of-the-dragon-2.jpg

Game of Thrones hayranlarından diziye tam not!

Game of Thrones dizisi ile aynı evrende geçen House of the Dragon, orijinal hikayeden yaklaşık olarak 200 yıl öncesini anlatıyor. Dizide Targaryen hanedanlığına odaklanılıyor. George R. R. Martin'in Ateş ve Kan isimli romanından uyarlanan dizide Miguel Sapochnik ve Ryan Condal geliştirici koltuğunda yer alıyor. Fantastik drama dizisinin oyuncu kadrosunda ise Paddy Considine, Emma D'Arcy, Olivia Cooke, Matt Smith, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey ve Graham McTavish gibi yetenekli isimler boy gösteriyor.

house-of-the-dragon-3.jpeg

Eleştirmenler ve serinin sıkı takipçileri, House of the Dragon 1. bölümü için övgü dolu mesajlar paylaştı. Pek çok insanı hayal kırıklığına uğratmayan ve son derece başarılı bulunan bu yapım, tüm dünyanın ilgi odağı haline geldi.

HBO Max, House of the Dragon'un 2. sezonu için onay verdi

Netflix rakibi dijital içerik ağı HBO Max, House of the Dragon için 2. sezon onayı verdi. Şirket, daha ilk bölümün yayınlanmasına rağmen seyircilerden aldığı karşılık sonucunda yeni sezonun hazırlıklarına başladı. Platformun yöneticileri, dizinin geliştirici ekibine teşekkürlerini iletti ve projeden oldukça memnun olduklarını da paylaştı.