Elvis Presley'in hayatı film oluyor! Başrol oyuncusu belli oldu

Elvis Presley'in hayatı film oluyor! Başrol oyuncusu belli oldu

Elvis Presley'in eşi tarafından kaleme alınan Elvis & Me adlı anı kitabı Sofia Coppola imzasıyla sinemaya aktarılacak. Başrol koltuğunda Euphoria dizisiyle tanıdığımız Jacob Elordi yer alacak. Presley'in eşi Priscilla'ya ise Cailee Spaeny hayat verecek.

Elvis Presley'in hayatını anlatacak Priscilla filmi için başrol oyuncuları açıklandı. Jacob Elordi ve Cailee Spaeny'nin Elvis Presley ile eşi Priscilla'yı canlandıracağı yapım, Sofia Coppola tarafından çekilecek. İşte filmden ilk detaylar...

Beyazperde'nin haberine göre Sofia Coppola'nın, Priscilla Presley'in 1985 tarihli anı kitabı "Elvis & Me"den beyaz perdeye uyarlacağı "Priscilla" filminin başrolleri belli oldu. "Euphoria" yıldızı Jacob Elordi'nin Elvis Presley'e hayat vereceği filmde Priscilla Presley'i ise Cailee Spaeny (Mare of Easttown) canlandıracak.

el-2.jpg

Kitap, Priscilla ve Elvis'in aşklarının hikayesini anlatıyor ve ilk tanışmalarının, evliliklerinin, ilişkilerinin, boşanmalarının ve ikisinin, Elvis Presley'in trajik ölümünden sonra bile kopmayan kırılmaz bağın ayrıntılarını ortaya koyuyor.

Kitaptan uyarlanan senaryoyu Sofia Coppola kaleme aldı. Çekimler önümüzdeki aylarda Toronto'da başlayacak. Coppola proje için görüntü yönetmeni Philippe Le Sourd kostüm tasarımcısı Stacey Battat, kurgucu Sarah Flack ve yapım tasarımcısı Tamara Deverell de dahil olmak üzere uzun zamandır birlikte çalıştığı kişilerle yeniden bir araya gelecek.

el-3.jpg

Elvis Presley son olarak Baz Luhrmann imzalı "Elvis" filminde Austin Butler'ın çok beğenilen performansıyla beyaz perdeye taşındı. Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan film, Kuzey Amerika gişesinde 150 milyon 260 bin dolar gişe hasılatı elde etti. Küresel gişede ise 283 milyon 960 bin dolar kazanarak son yılların en başarılı orijinal filmlerinden biri oldu.