Burcu Güneş’in Davasını Mahkeme Reddetti!

Burcu Güneş’in Davasını Mahkeme Reddetti!

Babasının ölümünden sonra miras kalmış olan evi üzerine geçirmiş olduğu iddiası ile üvey annesine yönelik tapu iptali davası açmış olan Burcu Güneş’in davasında mahkeme karar verdi. Görülmüş olan mahkemenin sonucunda Burcu Güneş’in açmış olduğu davanın reddine karar verildi. Davalı tarafın avukatı ise karar ile birlikte “müvekkilim hak etmiş olduğu adaleti kavuşmuştur.” sözlerini dile getirdi.

Bir zamanların ünlü şarkıcısı Burcu Güneş 2002 yılı içerisinde vefat etmiş olan babası Ali Güneş’ten miras niteliğinde olan Antalya’daki evi bedelsiz bir şekilde üzerine geçirmiş olduğu iddiası ile üvey annesi olan Nuray Güneş’e tapu iptali davası açmıştı. Antalya’nın 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılmış olan tapu iptali ve tescil davasında yetkili olan hakim söz konusu olan evin 3 /8’i hissesini ihtiyati tedbir konulmasına yönelik karara varmıştı.

“Verilen Kararın Sonucunda Müvekkilim Hak Etmiş Olduğu Adalete Kavuştu”

Açılmış olan davanın ikinci celsesi doğrultusunda tanıklık yapmış olan Nuray Güneş’in kardeşi olan Gülay Şengül; “Davalı olan kişi ablam olur. Ali Güneş ise davalının eşidir. Davacı olan kişi Burcu Güneş, Ali Güneş’in ilk evliliği doğrultusunda hayata gözlerini açan kızıdır. Ablam davacı olan Burcu Güneş’i hiçbir şekilde göz ardı etmemiş, kendi öz kızı gibi görmüştür. Vefat eden eniştem davaya söz konusu olan evi ablama hediye niteliğinde vermiştir.” şeklinde bir beyanı dile getirmişti.

Mahkeme doğrultusunda bugün görülmüş olan üçüncü celse de hakim kararını açıkladı. Antalya’nın Antalya’nın 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülmüş olan karar duruşmasında açılan davanın reddine karar verildi.

Davaya yönelik konuşan Nuray Güneş’in avukatı olan Begüm Güngör; “Müvekkilim her zaman her doğrultuda davacıyı öz kızı niteliğinde görmüş hiçbir şekilde ayırt etmemiş, sevmiş; bütün ilişkileri dava sürecine kadar bu şekilde ılımlı bir şekilde devam etmişti. Müvekkilim kesinlikle hak etmediği halde bu şekilde bir süreç ile karşı karşıya kaldı. Müvekkilimin bu süreçte oldukça yıpranmış ve mağduriyeti uğramış olduğunu dile getirebilirim. Bu süreci başından sonuna kadar en ince ayrıntısına kadar takip ettik ve haksız olan davanın reddine de karar verildi. Verilmiş olan karar ile birlikte müvekkilim hak etmiş olduğu adalete kavuştu. Haksız bir dava olduğu kanaatine hakim tarafından varıldı.” Sözlerini dile getirdi.