Yurt dışına kaçmaya çalışan Ünsal Ban'a gözaltı şoku!

Yurt dışına kaçmaya çalışan Ünsal Ban'a gözaltı şoku!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin eski rektörü olan Ünsal Ban gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde eşi AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu ile olan görüntülerini bir suç örgütü lideriyle paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamalarıyla yargılanacak. İşte detaylar...

Ünsal Ban gözaltına alındı. Yapılan açıklamaya göre Ban, yurt dışına kaçmaya çalışırken polisler tarafından yakalandı. İşte ayrıntılar...

Hakkında gözaltı kararı verilen Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'nin eski rektörü Ünsal Ban, Muğla'nın Milas ilçesinde gözaltına alındı. Ban'ın yurt dışına kaçmaya çalıştığı iddia edildi.

Muhabirin aldığı bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı bulunan Ban'ın, deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Ban, Muğla'nın Milas ilçesinde kendisine ait olmayan bir araçla seyir halindeyken polis ekiplerince yakalandı.

unsal-2.jpg

Ünsal Ban'ın, kendi aracını bırakarak başka bir araçla hareket ettiği, kontrol noktalarından kurtulmak için de farklı güzergâhları kullandığı belirtildi.

Hakkında organize suç örgütü lideri olma suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker, "Deli Çavuş” isimli Twitter hesabından eşi eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, onun boşanma aşamasındaki eşi olan AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Tașkesenlioğlu hakkında bir dizi iddia ortaya atmıştı. Peker ayrıca Tașkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban’ın kendisine gönderdiği bir videoyu paylaşmıştı.

unsal-3.jpg

Ban tarafından kayda alınan videoda Taşkesenlioğlu'nun elinde bıçak olduğu görülmüştü. Ban hakkında, boşanma aşamasındaki eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.