WhatsApp, 24 Ekim'de bu akıllı telefonlarda çalışmayı durduracak!

WhatsApp, 24 Ekim'de bu akıllı telefonlarda çalışmayı durduracak!

WhatsApp, 24 Ekim tarihinde bazı iPhone telefonlar için desteğini sona erdirecek. Eski iOS sürümlerine sahip olan kullanıcılar, ne yazık ki uygulamaya erişim sağlayamayacak. İşte o cihazlar...

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Fakat ne yazık ki her yeni güncellemede, eski akıllı telefon modelleri oldukça zorlanıyor. Şirket yeni özelliklerini desteklemeyen ya da performans bakımından kaldıramayan cihazlarla ise yollarını ayırmayı tercih ediyor. Öte yandan eski işletim sistemi sürümlerine sahip olan modeller, güvenlik açısından da platform için tehlike yaratmasından ötürü, firma bu konuda o cihazlarla desteğini sonlandırmayı tercih ediyor.

WhatsApp yine bir grup akıllı telefon modeli ile yollarını ayırmayı planlıyor. Popüler anlık mesajlaşma servisi, eski iPhone cihazlarına verdiği desteği sonlandıracak. WABetaInfo tarafından öne sürülen iddialara göre, 24 Ekim tarihinden itibaren çok sayıda eski iOS işletim sistemiyle çalışan cihaz, uygulamaya ne yazık ki veda edecek. İşte o telefonlar...

wp-2.jpg

WhatsApp, iPhone 5 ve iPhone 5C için desteğini kesiyor

Meta şirketinin altında hizmet vermeye devam eden WhatsApp uygulaması yakında bazı iPhone cihazları için destek vermeyi durduracak. O modellerin iPhone 5 ve iPhone 5C olduğu belirtildi. iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemiyle çalışan, yeni güncellemeleri ise almaya hak kazanamayan o cihazlar, maalesef 24 Ekim'den itibaren artık uygulamaya erişemeyecek.

Ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 kullanan iPhone kullanıcıları için uyarı mesajları vermeye başladı. Şirket, bu kullanıcılarından cihazlarına güncelleme yapmalarını talep etti. Aksi takdirde uygulamaya ulaşamayacaklarını, iletişimlerinin kesileceğini bildirdi.

wpp.jpg

WhatsApp'ın 24 Ekim'de iOS 10 ve iOS 11 için desteğini keseceği iddiası şimdilik şirket tarafından doğrulanmış bir bilgi değil. Fakat güvenilir bir kaynaktan gelen bu iddia, aynı zamanda WhatsApp platformunun resmi internet sitesinde yer alan Yardım Merkezi sayfasındaki küçük bir bilgi değişikliği ile de örtüşüyor. Şirket, iPhone kullanıcılarının iOS 12 veya daha yeni bir işletim sistemine sahip olması gerektiğini açık bir şekilde belirtiyor.

Halen daha iOS 10 veya iOS 11 işletim sistemini kullanıyorsanız, WhatsApp desteğinizin sona ermemesi için iPhone cihazınızı hemen güncellemenizde fayda var. Bunun için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sayfasına girip güncellemeyi yüklemeniz yeterli olacaktır.