Uygun fiyatlı iPhone SE 4'ün tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!

Uygun fiyatlı iPhone SE 4'ün tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!

iPhone SE 4 için geri sayım başladı! Merakla beklenen uygun fiyatlı akıllı telefon modelinin tasarımı, özellikleri ve fiyatı belli oldu. İşte detaylar...

Teknoloji devi Apple, uygun fiyatlı akıllı telefon modellerini SE (Special Edition) adı altında piyasaya sürüyor. Son olarak şirket, bu yılın Mart ayında düzenlediği EBIL etkinliğinde iPhone SE 3 modeliyle karşımıza çıkmıştı. Tasarımını iPhone 8'den alan cihaz, donanım konusunda ise iPhone 13'ün öne çıkan bazı özelliklerini kopyalamıştı. 4,7 inç Retina HD ekran, altı çekirdekli Apple A15 Bionic işlemci ve 12 MP Smart HDR 4 destekli ana kamerayla karşımıza çıkan 5G telefon, kısa sürede büyük bir ilgi görmüştü.

iPhone SE 3 ile elde edilen başarıyı bir üst seviyeye taşımak isteyen Apple yeni bir uygun fiyatlı telefon modeli için kolları sıvadı. iPhone 14 serisinin tanıtılmasından yaklaşık bir ay sonra, şirketin iPhone SE 4 için çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Peki ya bizi yeni cihazda neler bekliyor olacak? Başta telefonun tasarımı olmak üzere öne çıkan birçok noktası belli oldu! İşte ayrıntılar...

iPhone SE 4, iPhone XR tasarımıyla karşımıza çıkacak

Ortaya çıkan son bilgilere göre merakla beklenen yeni iPhone SE 4 modeli arka kamera, ince çerçeveli ekran ve Face ID özelliği ile iPhone XR tasarımını birebir olarak kopyalayacak. Aynı renk seçenekleri ile gelecek olan cihazın ilk görüntüleri Ian Zelbo tarafından sızdırıldı. Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen uygun fiyatlı telefonun şu şekilde görüneceği açıklandı:

se3.jpg

2023 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Apple'ın giriş seviyesi telefon modeli, iPhone 8 tasarımından vazgeçerek alüminyum ve ince kenarlı, Liquid Retina ekranlı ve Face ID yüz tanıma sistemi ile gelecek. Aynı zamanda geniş bir çentik tasarımı içerecek. Bu yıl piyasaya çıkan iPhone SE 3'te iPhone 13'ün A15 Bionic işlemcisi yer almıştı. SE 4'te ise 5 GPU çekirdekli A15 Bionic işlemcinin yer alacağı aktarıldı. iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde yer alan A16 Bionic işlemcinin ise daha pahalı olacağından ötürü şirketin yeni cihazında bu işlemciyi tercih etmeyeceği ifade edildi.

se2.jpg

İddialara göre iPhone SE 4 modeli 2023 yılının Ocak ve Mart ayları arasında piyasaya sürülecek. Şirketin SE 3'te olduğu gibi yine 429 dolarlık bir fiyat etiketi ile geleceği öne sürüldü.