Taylor Swift yeni albümü ile Spotify'ı çökertti!

Taylor Swift yeni albümü ile Spotify'ı çökertti!

Ünlü şarkıcı Taylor Swift yeni albümü olan Midnights ile karşımıza çıktı. Albüm eleştirmenler ve hayranları tarafından tam not almayı başardı. Fakat albüme olan yoğun ilgi nedeniyle popüler müzik dinleme uygulaması Spotify çöktü! Platformdan konuya ilişkin açıklama geldi.

Taylor Swift'in yeni albümü Midnights nedeniyle Spotify çöktü. Milyonlarca kullanıcı uygulamaya giriş yaparken bağlantı hatası ile karşılaştı. İşte ayrıntılar...

ABD’li pop şarkıcısı Taylor Swift’in 10’uncu albümü ‘Midnights‘ (Gece Yarıları) piyasaya çıktı. 32 yaşındaki pop yıldızının albümü eleştirmenler tarafından ‘özgüvenli’ olarak tanımlandı, The Guardian’ın müzik yazarı Alexis Petridis, Swift’in ‘artık kendini yaşıtlarıyla rekabet etmek zorunda hissetmediğini gösterdiğini’ yazdı.

taylor23.jpg

SPOTIFY 'ÇÖKTÜ'

Spotify'ın Twitter'da albümü duyurmasının ardından Spotify'da erişim sorunu meydana geldi. Uygulamaya giriş yapamayan kullanıcılar sosyal medya hesaplarında, platformun "İnternet bağlantısı yok" hatası verdiğini paylaştı.

İnternet sitelerindeki kesintileri takip eden Downdetector da, 7 bin 899 kullanıcının albüm yayınlandıktan yaklaşık bir saat sonra Spotify'da sorun yaşadığını bildirdiğini aktardı.

taylor2.jpg

Konu hakkında açıklama yapan Spotify, Twitter hesabından "Son zamanlarda birçok kullanıcı, oturum açma ve müşteri desteğine ulaşma konusunda sorun yaşıyordu. Her şey daha iyi görünüyor, ancak hâlâ sorun yaşıyorsanız lütfen şu adresten bize tekrar ulaşın" ifadeleriyle sorunun düzeltildiğini belirtti.