Son dakika: İzmir'de korkutan deprem! AFAD'dan açıklama geldi

Son dakika: İzmir'de korkutan deprem! AFAD'dan açıklama geldi

İzmir ve Aydın'da üst üste korkutucu depremler meydana geldi. AFAD konuya ilişkin açıklama yaptı. Depremlerin şiddetleri açıklandı.

Son dakika deprem haberi! İzmir'de vatandaşları oldukça korkutan üst üste üç deprem meydana geldi. Birbirlerine yakın saat aralıklarında gerçekleşen bu depremler vatandaşların paniğe kapılmasına sebep oldu. Konuya ilişkin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı açıklamada bulundu. AFAD'dan depremin şiddeti, merkez üssü ve diğer detayları hakkında bilgi geldi.

18 Ekim 2022 İzmir Depremi şiddeti ve merkez üssü açıklandı

Kandilli Rasathanesi tarafından verilen bilgilere göre son bir saat içinde gerçekleşen ilk deprem İzmir'in Selçuk ilçesinde, Sultaniye bölgesinde meydana geldi. Saat 12:59'da yaşanan depremin 3.3 büyüklüğünde ve 5.3 km derinliğinde olduğu aktarıldı.

İkinci deprem Kuşadası Körfezi, Ege Denizi'nde meydana geldi. Saat 13:12'de yaşanan deprem 3.2 büyüklüğünde ve 4.9 km derinliğinde olarak kayıtlara geçti.

deprem2-001.jpg

Son olarak AFAD, saat 13:27'de yaşanan depremi sosyal medya üzerinden duyurdu. Kuşadası Körfezi - Ege Denizi'nde meydana gelen depremin 4.1 büyüklüğünde olduğu açıklandı. 37.92 N enlem, 27.217 E boylam üzerinde gerçekleştiği ve 6.33 km derinlikte yaşandığı belirtildi.

Kuşadası Körfezi'nde sabah saatlerinde de üst üste depremlerin meydana geldiği belirtildi. Bu depremlerin saat 07:00 sularında gerçekleştiği eklendi.