Samsung Galaxy S23 tasarımı ortaya çıktı! İşte ilk görüntüler

Samsung Galaxy S23 tasarımı ortaya çıktı! İşte ilk görüntüler

Samsung Galaxy S23 amiral gemisi akıllı telefon serisi ile ilgili yeni bir sızıntı yapıldı. Samsung'un yakında piyasaya süreceği yeni telefonlarının tasarımları belli oldu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung çok yakında yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi ile karşımıza çıkacak. Samsung Galaxy S23 ailesi için geri sayım başlamış durumda. Yeni yılın ilk çeyreğinde piyasaya duyurulması beklenen cihazlar ile ilgili şimdiye kadar çok sayıda sızıntı iddiası gündeme geldi. Telefonun donanım özellikleri hakkında ilk detaylar ortaya çıktı, Samsung'un bazı sürprizleri bozuldu. Gelen son sızıntılarda ise serinin nasıl bir tasarıma sahip olacağı gözler önüne serildi!

Samsung Galaxy S23 serisinin piyasaya çıkmasına yaklaşık üç aylık bir süre var. Fakat ortaya çıkan sızıntılar sayesinde cihazla ilgili bazı detaylara ulaşma şansına erişebiliyoruz. Yaptığı güvenilir sızıntıları ile adından sıkça söz ettiren Ice Universe, merakla beklenen serinin tasarımını takipçileri ile paylaştı. İşte o görüntüler...

samsung-galaxy-s23-tasarimi-2-001.jpg

Samsung Galaxy S23 kasası sızdırıldı

Ice Universe tarafından yapılan son sızıntılar, Samsung Galaxy S23'ün tasarımını ortaya çıkardı. Merakla beklenen seri için tasarlanmış olan kasaların görüntüleri yayınlandı. Resmi olmayan bu kasalar, bir aksesuar üreticisi tarafından tasarlandı ve basına sızdırıldı.

Bilindiği üzere Samsung, piyasadaki diğer tüm akıllı telefon üreticileri gibi, yeni ürünlerini hayranlarına duyurmadan aylar önce kasalarını lansmana zamanında hazır hale getirebilmeleri için aksesuar üreticilerine gönderiyor. Sızdırılan bu görseller de bir aksesuar üreticisindeki gizlilik zaafından meydana geliyor.

samsung-galaxy-s23-tasarimi.jpg

Sızdırılan koruyucu kılıfların resimleri, serideki üç modelin de ayın arka tasarıma sahip olacağını kanıtlıyor. Elbette ki cihazlar, boyutları ve kamera modülü konusunda çeşitli farklılıklar gösteriyor. S23 ve S23 Plus'ın 2021'deki muadillerinin kamera çıkıntılarını ortadan kaldıracağı anlaşılırken; S23 Ultra'nın ise 200 MP ana kamera ile geleceği biliniyor. Öte taraftan her üç cihazın da seleflerine göre ön kamerada büyük iyileştirmeler yapacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S23 serisi tasarımı itibarıyla yuvarlak köşeler ile karşımıza çıkacak. S23 Ultra modeli, S22 Ultra'ya göre daha ince çerçeveler içerecek; öte taraftan daha uzun ve geniş bir yapıya sahip olacak. Serinin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle gelmesi beklenirken; toplamda dört renk seçeneği içereceği tahmin ediliyor. İddialara göre seri, Şubat 2023'te raflara gelecek.