Popüler Discord özelliği Facebook Messenger uygulamasına geldi!

Popüler Discord özelliği Facebook Messenger uygulamasına geldi!

Facebook grupları ve Messenger uygulamasına Topluluk Sohbetleri özelliği geliyor. Discord'un oldukça popüler bu fonksiyonu, bugün Meta CEO'su Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu.

Meta şirketinin çatısı altında faaliyet gösteren Facebook Messenger uygulaması ilk olarak 2011 yılında karşımıza çıktı. Popüler sosyal medya platformu olan Facebook'a bağlı bir şekilde çalışan anlık mesajlaşma hizmeti Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry OS, Windows 10, Windows 10 Mobile, Symbian ve Tizen platformlarında çalışıyor. Milyonlarca kişinin kullandığı servis, kullanıcılara sesli ve görüntülü iletişim kurma imkanı sunuyor.

Her geçen gün bünyesine kattığı yeni özellikler ile kullanıcılarına daha kaliteli ve konforlu bir deneyim sağlamayı amaçlayan platform, gelen son güncelleme ile nihayet beklenen fonksiyona kavuştu. Başta oyunseverler olmak üzere özellikle de gençler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen Discord programında yer alan popüler bir özelliği kopyalayan Messenger, tüm dikkatleri üzerinde topladı. Gelişmeleri Meta CEO'su Mark Zuckerberg açıkladı! İşte o yenilik...

messenger-3.jpg

Facebook grupları ve Messenger, Topluluk Sohbetleri özelliğini aldı

Mark Zuckerberg bugün önemli bir yeniliği hayranlarına müjdeledi! Yapılan açıklamaya göre artık pek çok kişi için Discord programı ile özdeşleşen Topluluk Sohbetleri özelliği Messenger ve Facebook gruplarına geldi. Söz konusu yenilikle birlikte büyük Messenger gruplarında gerçekleşen sohbetler, gerçek zamanlı bir tartışma ortamı için ses ve video kanallarına ev sahipliği yapacak. Grup yöneticileri bu topluluklarda etkinlikler gerçekleştirebilecek, aynı zamanda konuşmaları kategoriler halinde düzenleyip ayırma şansına sahip olacak.

Meta CEO'su ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, platforma gelen bu yeniliği şu cümleler ile açıkladı: "İlgi alanlarınızı paylaşan insanlar ile bağlantı kurmanın yeni bir yolu olarak Topluluk Sohbetleri özelliğini başlattık. 1 milyardan fazla insan arkadaşlarıyla iletişim kurmak için Messenger hizmetini kullanıyor ve yakında Messenger'dan ve Facebook gruplarından Topluluk Sohbetleri başlatma şansına sahip olacaksınız."

messenger-2.jpg

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de rahatlıkla anlayabileceğiniz üzere Facebook, çok yakında gruplarda ve Messenger servisinde, ilgi alanlarınıza yönelik kapsamlı sohbetlere katılmanıza olanak tanıyacak. Tıpkı Discord programındaki gibi sohbet kanallarının yöneticileri; gruptaki mesajları kaldırma, grup üyelerini engelleme, sesli sohbetlerde üyeleri susturma ya da askıya alma gibi denetleme araçlarına sahip olacak.

Şu anda test aşamasında olan Topluluk Sohbetleri özelliği önümüzdeki haftalarda herkes için aktif hale gelecek.