Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımlarında Şartlar Açıklandı! OGM Kadrosuna Kaç Personel Alınacak?

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımlarında Şartlar Açıklandı! OGM Kadrosuna Kaç Personel Alınacak?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı şartları ile ilgili bilgiler verildi. Alımların ne zaman başlayacağı belli oldu mu? Son zamanlarda OGM personel alımı başvuru ve işe alım tarihleri araştırılıyor. Resmi siteden yapılan duyuru sonrasında hangi kadrolar için alım yapılacağı da ortaya çıktı.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için dört farklı kadroda alımların gerçekleştirileceği açıklandı. OGM personel başvurularının 2022 yılı tamamlanmadan başlaması bekleniyor. Başvurularda son durum ve dahası ortaya çıkacak. Güncel olarak çeşitli bilgilere yer verildi.

OGM, 4 ayrı kadroda toplam 16 bin 500 personel alımı yapacak. Başvuru şartları duyurulurken, müracaat sürecine ilişkin ilk detaylar belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 16500 yeni kadrolara personel alımı yapacak. OGM işçi, memur, personel atama başvuruları 2022 yılı itibarıyla başlaması için beklenti arttı. Açıklanan 16 bin 500 OGM güncel kadro dağılımı ve tüm kontenjanlara dair detaylarla adayların taleplerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı

Orman Genel Müdürlüğü OGM için açıklanan 16 bin 500 kadroya başvurular 2022 sonuna kadar başlaması için beklenti yüksek! Adaylar açıklanan kadrolara başvuruların fazla sürmeden başlatılmasını talep ediyor.

Yaş itibarıyla birçok unvanda olduğu gibi adaylar sürecin uzamamasını bekliyor. Yaş engeline takılmamak adına 100 OGM’de atama bekleyen 100 binlerce aday ilk ilanın gelmesine odaklandı.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru

Orman Genel Müdürlüğü için açıklanan 16 bin 500 kadro dağılımı şu şekildedir:

10000 kadroya yangın işçisi alımı,

5000 kadroya muhafaza memuru alımı,

1000 kadroya orman mühendisi alımı ile 500 kadroya da tekniker alımı açıklanmıştı. Şimdi sıra ilan sürecinde.

OGM 5000 personel alımı (Orman Muhafaza Memuru)

10 bin yangın işçisi alımından sonra adaylar en çok atama yapılacak ikinci unvan olan orman muhafaza memuru atamasını uzun süredir bekliyor. Tüm kadrolara başvurular ayrı ayrı olacağından gerek işçi ve diğer kadrolara başvurular gerekse OGM 5 bin orman muhafaza memuru alımı başvurusunun hemen yayımlanması haklı olarak isteniyor.

OGM personel alımı 2022 başvuru süreci

KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar OGM’de başvuruların gecikmeden hemen başlatılması için gün sayıyor.