Meteoroloji uyardı! 11 şehirde kuvvetli sağanak alarmı

Meteoroloji uyardı! 11 şehirde kuvvetli sağanak alarmı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sarı kodlu uyarı ile karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya göre 11 şehirde kuvvetli sağanak yağış gerçekleşecek. Hangi illerin bu durumdan etkileneceği belirtildi. İşte detaylar...

11 şehirde sağanak yağış için uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağış boy gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu.

Adana, Artvin, Giresun, Hatay, Mersin, Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon ve Osmaniye için sarı kodlu kuvvetli sağanak uyarısı yapıldı.

saganak-2.jpg

Sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun'un doğu, Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kilogram/metrekare), Rize il geneli ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (60-90 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.

Öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de görülecek gök gürültülü sağanağın, Osmaniye çevreleri ile Mersin'in doğu, Adana'nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş'ın batı, Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

saganak-3.jpg

Gök gürültülü sağanaktan dolayı oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.