İŞKUR İş İlanları Duyuruldu! Şöföründen Temizik Görevlisine Kadar Alımlar Yapılacak!

İŞKUR İş İlanları Duyuruldu! Şöföründen Temizik Görevlisine Kadar Alımlar Yapılacak!

İŞKUR'un güncel iş ilanları paylaşıldı. Şöför, temizlik görevlisi, satış danışmanı, güvenlik gibi pek çok meslek kolunda alımlar gerçekleştirilecek. Peki ya 100 bin'i aşkın İŞKUR iş ilanında hangi şartlar aranıyor? Kimi iş ilanlarında KPSS, eğitim veya herhangi bir ek şart talep edilmemekte.

İŞKUR güncel iş ilanlarında şöför, temizlik görevlisi, aşçı gibi kadrolarda çalışabilirsiniz. Özel veya kamuda çalışmak üzere çok fazla ihtiyaç bulunuyor. Üsetlik asgari ücretten daha da fazla maaş verilen iş ilanları mevcut. İşte başvurularla ilgili güncel gelişmeleri paylaştık. Yılbaşından bu yana kadar yaklaşık 1 milyon kişiyi işe yerleştiren İŞKUR, işveren ile iş arayan vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. İŞKUR’da şu an 100 bin 641 açık iş bulunuyor. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

100 bin 641 açık iş ilanı

İŞKUR iş arayan vatandaşların iş bulmasına aracılık ederken, resmi internet sitesinde kasım ayının işçi alım ilanları da paylaşıldı. Her hafta binlerce işveren ilanları internet sitesinde yayınlanırken, İŞKUR kasım ayı ortasında ilanlarını yeniliyor. Vatandaşlara iş bulma konusunda vesile olan İŞKUR’da hala 100 bin 641 açık iş ilanı bulunuyor. Komi, çağrı merkezi ve servis elemanı, montaj işçisi vb. birçok sektöre işçi alımının olacağı paylaşıldı. İŞ arayan vatandaşlar da mesleklerine ve alanlarına dair ilgili ilanları araştırırken, vatandaşları ve işverenleri buluşturmaya devam ediyor. Aradığınız iş bölümünü İŞKUR’un internet sayfasına mesleğinizi yazarak arattığınızda karşısına ilgili işler çıkacaktır.

Çeşitli branşlarda görevlendirilmek üzere personel alım ilanı paylaşan İŞKUR, resmi sitesinde belli aralıklarda iş ilanları paylaşıyor. İstihdama katkı sağlama amacıyla, yılbaşından bu yana 1 milyon 120 bin kişiyi işe yerleştiren İŞKUR, ekim ayında da 79 bin 75 kişinin iş bulmasına vesile oldu. Bu senenin ocak ve ekim döneminde İŞKUR aracılığıyla iş yerleştirilen vatandaşların sayısı 1 milyon 101 bin 857 olurken, bu yılın 10 aylık bölümünde de en fazla işe yerleştirme olan sektörler; sanayi sektöründe ‘imalat’, mesleklerde de; ‘satış danışmanı-uzmanı’, ‘turizm otelcilik elemanı’ ve ‘konfeksiyon işçisi’ mesleklerinde gerçekleştiği belirtildi.

İŞKUR’da hala 100 bin açık iş ilanı bulunurken, en fazla 20 bin 948 kişi ile beden işçisi, 3 bin 333 temizlik görevlisi, 3 bin 295 kişiyle satış danışmanı-uzmanı, 2 bin 108 kişiyle garson (servis elemanı) yer alıyor. Açık iş ilanlarında en üst sıralarda bulunan meslekler arasında; makineci (dikiş), ambar-depo görevlisi, ön muhasebeci, gazaltı kaynakçısı, konfeksiyon işçisi ve güvenlik görevlisi bulunuyor.

Bazı mesleklere göre açık iş sayısı

Tapu ve Kadastro Uzmanı; 1

Web Tasarımı ve Kodlama Teknikeri; 2

Acil Servis Hemşiresi; 5

Acil Tıp Teknisyeni; 25

Açık Hava Depo Görevlisi; 1

Açık ve Polisaj Tezgahı Operatörü- Metal İşçiliği; 34

Adalet Meslek elemanı; 1

Ağ Teknolojileri Uzmanı; 5

Ağaç Biçme Makinesi Operatörü (Hızarcı-Keresteci); 9

Ahşap Kenar Bantlama Makinesi Operatörü; 21

Ahşap Mobilya İmalat Nezaretçi Ustabaşı; 3

Ahşap Mobilya İmalat Ustası; 183

Ahşap Montaj Elemanı; 68

Ahşap Teknolojisi Öğretmeni; 2

Ahşap tornacısı; 1

Ahşap Üst Yüzey İşlemcisi; 7

Akaryakıt İstasyon Sorumlusu; 4

Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı); 555

Alüminyum Doğramacı; 123

Alüminyum İmalat işçisi; 53

Alüminyum kaynakçısı; 30

Alüminyum kompozit cephe kaplamacısı; 20

Alüminyum Sıvama Makinesi Operatörü; 2

Ambalaj Makinesi Operatörü (Bisküvi); 2

Ambalajcı (el ile); 109

Ambalajcı (makine ile); 54

Ambalajlama işçisi (el ile); 19

Ambar işçisi (portör); 1

Ambar sorumlusu; 23

Ambar ve antrepo şefi; 1

Ambar/Depo görevlisi; 1558

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni; 8

Beden İşçisi (genel); 21217

Beden işçisi (inşaat); 248

Beden işçisi (temizlik); 848

Çağrı Karşılama Personeli; 2

Coğrafya Öğretmeni-Ortaöğretim; 4

Çağrı Merkezi elemanı; 223

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi; 827

Çelik Kaynakçısı; 145

Çevirmen/Tercüman; 17

Çevre Hizmetleri elemanı;2