Google Pixel Ultra kamera performansıyla çığır açacak!

Google Pixel Ultra kamera performansıyla çığır açacak!

Google Pixel Ultra için geri sayım başladı. Google'ın yakında piyasaya süreceği yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli, yüksek kamera performansıyla piyasaya damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Google kısa bir süre önce yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerini piyasaya sürdü. Geçtiğimiz hafta Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro cihazları resmen satışa sunuldu. Şimdilik belirli bölgelerde satışı devam eden bu iki cihaz, büyük bir ilgi topladı. Şık tasarımlarının yanı sıra güçlü teknik özellikleri beğeni kazandı.

Google Pixel 7 Pro modeli kısa bir süre önce DxOMark tarafından en iyi kameralı akıllı telefon unvanını elde etti. Mobil fotoğrafçılar için yüksek bir performans sağlayan cihaz, böylelikle başarısını bir kez daha ispatlamış oldu. Cihaz piyasada büyük bir ses getirirken, Google hız kesmeden yeni telefonu için harekete geçti! Google Pixel Ultra için geri sayım başladı.

Performansıyla adından sıkça söz ettirecek olan yeni cihaz, şu anda geliştirilme aşamasında. Ortaya çıkan son söylentiler, Pixel Ultra'nın Pixel 7 Pro'dan da gelişmiş bir kamera performansına ev sahipliği yapacağını gözler önüne serdi. İşte ayrıntılar...

pixel-2.jpg

Google Pixel Ultra, 1 inçlik kamera sensörüyle gelecek

Yaptığı sızıntılar ile piyasada büyük bir güven toplayan Ice Universe, Google Pixel Ultra'nın şu anda geliştirilme aşamasıdna olduğunu ve cihazın 1 inçlik bir sensör ile karşımıza çıkacağını iddia etti. Bu sensör boyutu, Xiaomi 12S Ultra ve Xperia Pro-I gibi yüksek performanslı akıllı telefonlarda da karşımıza çıkan sensörlerle aynı boyuta sahip. Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse iPhone 14 Pro'da 1/1.3 inç, Samsung Galaxy S22 Ultra'da ise 1.33 inçlik sensör boyutları kullanılıyor.

Google Pixel Ultra modelinin ön tarafta ve arkada yer alan ultra geniş açılı lenste birer tane 13 MP Sony IMX712 sensör kullanacağı öne sürülüyor. Fakat şimdilik ne yazık ki cihazın ana sensörü ve telefoto kamerasının çözünürlüğü belirsizliğini koruyor. Muhtemelen bu konuda en net bilgiyi cihazın lansmanına kadar öğrenmemiz de mümkün olmayacak.

pixel-3.jpg

Google Pixel Ultra ne zaman çıkacak?

Google Pixel Ultra çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Fakat tahminlere göre cihaz 2023 yılında piyasaya çıkacak. İddialara göre performans canavarı bu telefon, Google Pixel Tablet modeliyle birlikte piyasaya duyurulacak.