EGM açıkladı! İşte bekçi alımı duyuruları

EGM açıkladı! İşte bekçi alımı duyuruları

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) önemli bir haberle karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya göre EGM, Polis Akademisi Başkanlığı (PA) için 1. dönem bekçi alımı başvurularıyla alakalı duyurusunu paylaştı. İşte merak edilen tüm ayrıntılar...

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi 1. dönem bekçi alımı duyurularını yayımladı. Süreçle ilgili tüm detaylar belli oldu. İşte ayrıntılar...

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü “EGM”, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2022 yılı 1. Dönem 3 bin 250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı kapsamında yeni duyurular yayımlandı. Bekçi alımı yazılı sınav sonuçlarına itiraz süreci, fiziki yeterlilik “parkur talimatı” ile sözlü sınav tarihlerine dair duyurular yayımlandı. İşte tüm detaylar.

Bekçi alımı yazılı sınav itiraz sonuçları

17 Temmuz 2022 tarihinde 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı yapılmıştı. Yazılı Sınav Sonuçları 5 Ağustos 2022 tarihinde MEB ve Polis Akademisi bünyesinde belli olmuştu. Gönderilen itiraz dilekçeleri MEB tarafından değerlendirildi. Adaylar haberimizin en altındaki sorgu ekranından itiraz sürecine dair detayları öğrenebilirler.

bekcaras.jpg

2022/1 çarşı ve mahalle bekçisi alımı parkur talimatı

2022/1.dönem çarşı ve mahalle bekçiliği kapsamında 3 bin 250 kadro için giriş sınavı fiziki yeterlilik sınav talimatı “parkur talimatı” şu şekildedir:

Bekçilik fiziki yeterlilik ve sözlü sınav tarihleri belli oldu

2022/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği sınavına katılacaklara önemli duyuru da yayımlandı. Bu kapsamda 2022/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği fiziki yeterlilik ve sözlü sınav aşamasına katılacak adayların sınav yeri ve tarihleri açıklandı. 3 bin 250 bekçi alımı kapsamında, Fiziki Yeterlilik ve Sözlü Sınav aşamasına katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğrenecekler. İşte gerekli tüm bağlantılar:

peglp.jpg

Bekçi alımı sözlü sınav giriş belgesi.

2022/1 bekçi alımı yazılı sınav itiraz sonuçları.

Fiziki yeterlilik parkur talimatı tam metin.