BMW'den ilham alan Tecno Spark 9 Pro Sport Edition tanıtıldı! İşte özellikleri

BMW'den ilham alan Tecno Spark 9 Pro Sport Edition tanıtıldı! İşte özellikleri

Tecno Spark 9 Pro Sport Edition, BMW arabalarından ilham alan eşsiz tasarımı ile piyasaya duyuruldu. İşte cihazın tüm teknik özellikleri ve merak edilen ayrıntıları...

Tecno Spark 9 Pro modeli bu yılın başlarında piyasaya sürüldü. Pek çok ülkede satış rekorlarına imza atan cihaz, şimdi yenilenmiş tasarımı ve yükseltilmiş donanımı ile yeniden karşımıza çıktı. Şirket, BMW Group'un tasarım inovasyon stüdyosu olarak bilinen Designworks ile ortaklık kurarak Tecno Spark 9 Pro Sport Edition modelini hayranları ile buluşturdu. Olağanüstü görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeken model, kısa sürede ilgi odağı haline geldi. Sizler için cihazın tüm merak edilen detaylarını bir araya getirdik. İşte ayrıntılar...

BMW Designworks ekibinin Tecno ortaklığında hayata geçirdiği yeni akıllı telefon modeli ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde oldu: "Tecno gibi bir şirketle birlikte çalışmak ilham verici çünkü bize başka bir kullanıcı deneyimine, akıllı telefona odaklanma fırsatı veriyor. Ölçekte bir fark olsa da, akıllı telefonların ve arabaların ortak noktası, son derece kişisel olmaları ve kullanıcıları tarafından her gün güvenilmeleri ve aynı zamanda bir kişisel ifade aracı olmalarıdır.”

Tecno Spark 9 Pro Sport Edition özellikleri

Adeta BMW otomobillerini aratan bir tasarım ile karşımıza çıkan Tecno Spark 9 Pro Sport Edition, üst segmentli kullanıcılara yönelik olarak geliştirildi. 6,6 inç IPS LCD ekrana sahip olan model, 1080 x 2460 piksel çözünürlük oranı sunuyor. Yüzde 83.3 ekran gövde oranı ile gelen telefonda çift SIM kart girişi yer alıyor.

bmw-2.jpg

PDAF destekli 50 MP ana kameraya sahip olan Tecno cihazı, 2 MP derinlik sensörü ve QVGA ile üçlü modüle yer veriyor. Ön tarafta ise 32 MP selfie kamerası bulunuyor. 128 GB dahili depolama alanı ile 4 GB ve 6 GB RAM kapasitesi eşleştiriliyor.

Android 12 tabanlı HIOS 8.6 işletim sistemiyle çalışan Tecno Spark 9 Pro Sport Edition, yana monte edilmiş parmak izi sensörüne sahip. Cihazda 5000 mAh pil kapasitesi ve 18 watt hızlı şarj desteği dikkat çekiyor.

bmw-3.jpg

Tecno Spark 9 Pro Sport Edition fiyatı

Sınırlı sayıda bölgede piyasaya sürülecek olan cihazın fiyatı henüz açıklanmadı. Şirketin çok yakında fiyatla ilgili detay vermesi bekleniyor.