Apple, iPhone 14'teki o can sıkıcı hatayı doğruladı!

Apple, iPhone 14'teki o can sıkıcı hatayı doğruladı!

Apple, iOS 16 işletim sistemi ile çalışan iPhone 14 serisindeki can sıkıcı hatayla ilgili açıklamada bulundu. SIM Desteklenmiyor hatası şirket tarafından da doğrulandı.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ay iOS 16 işletim sistemi ile birlikte yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi olan iPhone 14 ailesini piyasaya tanıttı. Tüm dünyada olduğu gibi seri, Türkiye'de de büyük bir ilgi gördü ve ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Ancak ne yazık ki cihazlar, pek çok hata ile kullanıcıların eline ulaştı.

iOS 16'nın en büyük problemi, haftalar boyunca devam eden ve pek çok kullanıcıyı mağdur eden hızlı şarj tükenme sorunu oldu. Şirket bu problemi çözüme kavuştursa da halen daha bazı sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. iPhone 14 cihazlarında görülen bir iOS 16 hatası kullanıcıları adeta çileden çıkardı. Pek çok kişi bu sorun ile ilgili sosyal medya platformları üzerinden Apple'a isyan etti. Şirket bir süre bu tepkilere sessiz kaldı. Fakat tepkilerin gittikçe artması üzerine nihayet bir açıklamada bulundu. İşte detaylar...

hata2.jpg

Apple, iPhone 14'teki SIM Desteklenmiyor hatasını kabul etti

iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcıları bir süredir cihazlarında 'SIM Desteklenmiyor' yazan bir mesaj ile karşılaşıyor. Açılır mesaj ekrana geldikten sonra ise telefon tamamen donuyor. Teknoloji devi Apple yaptığı son açıklamada bu problemi doğruladı. Yaşanan sıkıntının farkında olduklarını bildiren şirket, konuyu araştırdıklarını bildirdi. Meydana gelen sıkıntının donanım ile ilgili bir hatadan kaynaklanmadığını belirten teknoloji devi, müşterilerinin yazılımlarını güncel tutmaları gerektiğini hatırlatarak yakında çıkacak bir güncellemeyle problemin düzeltileceğine işaret etti.

Apple şu anda iOS 16'daki SIM Desteklenmiyor hatasını çözüme kavuşturmak için araştırmalarına devam ediyor. Öte yandan şirket, geçici bir çözüm olarak müşterilere mesajın kaybolup kaybolmadığını görmeleri için birkaç dakika beklemelerini tavsiye ediyor. Kullanıcıların cihazlarını sıfırlamaması gerektiğini vurgulayan firma, bunun yerine teknik yardım talebi göndermelerini ve esorunun çözüleceği bir Apple Store mağazası ya da yetkili servis sağlayıcısına gitmelerini öneriyor.

hata.jpg

iOS 16'daki problemler bitmek bilmiyor

Son olarak SIM Desteklenmiyor hatası ile gündeme gelen iOS 16 güncellemesi, daha önce de başta hızlı pil tüketimi sıkıntısı olmak üzere çeşitli problemlerle kullanıcılarını mağdur etmişti. Cihaz aktivasyonları ve kamera titreşimi gibi sorunlar uzun süreler devam ederek kullanıcıların canını sıktı.