A101 marketleri hakkında flaş iddia: Müşteriler farkında olmadan dolandırılıyor!

A101 marketleri hakkında flaş iddia: Müşteriler farkında olmadan dolandırılıyor!

A101 marketler ile ilgili çarpıcı bir iddia gündeme düştü. Aydınlık Gazetesi İstihbarat Şefi Tevfik Kadan, yapmış olduğu paylaşımda, A101 kasalarında uygulanan skandal bir olayı anlattı. Müşterilerin cebinden iki kat para çekildiği aktarıldı.

Aydınlık Gazetesi İstihbarat Şefi Tevfik Kadan'ın iddialarına göre A101 marketlerinin kasalarında enteresan bir yöntem uygulanıyor. İddialar, müşterilerden fazla para çekildiğini öne sürüyor.

A101 marketlerinde, çiftli satılan ürünlerin barkodlarının 2 kez okutulmaya başlandığı iddia edildi. İddia sosyal medyada da gündeme oturdu. Aydınlık Gazetesi İstihbarat Şefi Tevfik Kadan, dün A101 şubesinde yaşanan olayı sosyal medya hesabından paylaştı. Marketlerin yeni bir dolandırıcılık yöntemine başladığını ifade eden Kadan, bu oyunla birlikte bir günde yüzde 100 zam yapıldığını belirtti. Kadan’ın paylaşımının tamamı şöyle; 1) Değerli dostlar, size zincir marketlerin başlattığı yeni bir dolandırıcılık yöntemini anlatayım. Bu sefer ki diğerlerinden çok farklı. Yöntemleri alenen hırsızlık.

a101-2.jpg

Bir günde %100 ZAM yapmışlar. Bugün B681 kodlu A101 şubesinde yaşanan olay şöyle: 2) Rafta duran 2 adet 90 gram Danone meyveli yoğurdun etiketi 11,50 TL olarak görünüyor. Yani ürün 2’li satılıyor. Etiketinde 2*90 gr. yazıyor. Fakat kasaya gittiğinizde iş değişiyor. Ürün kasada 2 kere okutularak sizden 23 TL isteniyor. Buyurun bu etiketi, bu da fişi. 3) Vahim olan, bunun merkezi bir karar olması. Yani A101 şubelerine gönderilen genelgeye göre, artık ürünler TEKLİ olarak satılacak. Firmalardan gelen 2’li ürünler de kasada 2 kere okutulacak. Tekli alanlar etiketin yarısını değil tamamını ödüyor.

a101-3.jpg

Yani 1 günde %100 ZAM yapmışlar. 4) Bundan şikayet eden vatandaşa ise şube müdürü, “Tamam gel 2 yoğurt daha verelim.” diyor. Hem piyasada tekelleşin, diğer zincir marketlerle mesajlaşıp fiyatları manipüle edin, cebinizi şişirdikçe şişirin, hem de vatandaşa ukalaca yanıt verip pişkinlikte sınır tanımayın. 5) Bunlar, demek ki yedikleri cezalara da aldırış etmeyecek kadar arsızlar. Yetkilileri göreve çağırıyorum. Devlet enflasyonla, millet hayat pahalılığı ile mücadele ederken bu zincir marketler türlü yöntemlerle milletin parasına el koyuyor. Buna dur deyin