Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’nde 10 Yıl Vade Fırsatı!

Afet riski altındaki yapılar için kentsel dönüşüm projeleri başlatılmış durumda. Birçok kişi, riskli yapıları dönüştürmek için kentsel dönüşüm projelerine başvuru yapıyor. Bireyler, kentsel dönüşüm kapsamında en avantajlı kredileri araştırıyor. Vakıfbank, kentsel dönüşüm için en avantajlı kredileri sağlayan bankalar arasında yer alıyor.

Yayınlanma:
Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi’nde 10 Yıl Vade Fırsatı!

İstanbul başta olmak üzere birçok şehir için kentsel dönüşüm projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Afet açısından riskli görülen bölgelerde başlatılan bu çalışmaya vatandaşlar da büyük ilgi gösteriyor. Kentsel dönüşüm projeleri için devlet, taşınma ve kira yardımı gibi yardımlar verirken, bankalar da çeşitli kredi seçenekleri ile projelere destek sağlıyor. Kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank da kentsel dönüşüm için kredi desteği sağlayan bankalar arasında bulunuyor. Vakıfbank, 1 milyon 250 bin TL’ye kadar 10 yıl vadeli kentsel dönüşüm kredisi imkanı ile öne çıkan bankalar arasında yer almakta.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

vakifbank-kentsel-donusum-kredisinde-10-yil-vade-firsati.jpg

Riskli yapılarını yeniden inşa etmek isteyen vatandaşlar için Vakıfbank, kentsel dönüşüm kredisi ile destek sağlıyor. Bu krediden yararlanmak için bazı şartların taşınması gerekiyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisinden şu kişiler faydalanabiliyor:

  • Riskli yapılarını yeniden inşa ettirecek hak sahipleri
  • Riskli yapıda en az 1 yıldır oturmakta olan kiracılar

Bu kişiler, Vakıfbank’ın sunmuş olduğu 1 milyon 250 bin TL’ye kadar olan kentsel dönüşüm kredisinden faydalanabiliyorlar.

Bu krediden faydalanabilmek için yapıların riskli durumda olması ya da riskli alan içerisinde bulunması gerekiyor. Vakıfbank bu tür yapıların hak sahipleri için farklı seçeneklerde kredi desteği sağlıyor.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Oranları

vakifbank-kentsel-donusum-kredisinde-10-yil-vade-firsati-001.jpg

Vakıfbank tarafından verilmekte olan kentsel dönüşüm kredisi 1 milyon 250 bin TL’ye kadar kullanılabiliyor. Üstelik banka, müşterilerine 10 yıla varan vade fırsatları da sunmakta. Bankanın bu kredi tipi için belirlemiş olduğu faiz oranı ise yüzde 3.89 olarak görülüyor.