SGK'dan Staj ve Çıraklık Süreleriyle İlgili Önemli Açıklama

SGK, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi sonrasında ortaya çıkan staj ve çıraklık mağdurlarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Bu açıklama, staj ve çıraklık sürelerinin emeklilik hesaplamalarında nasıl değerlendirileceğine dair önemli bilgiler içeriyor.

Yayınlanma:
SGK'dan Staj ve Çıraklık Süreleriyle İlgili Önemli Açıklama

SGK staj ve çıraklık mağdurlarını yakından ilgilendiren açıklama yaptı. SGK, binlerce staj ve çıraklık mağduru insanın merakla beklediği konu hakkında cevap verdi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlenmesi yapılarak milyonlarca kişi emekli edilmiş ve emekli sayısı 16 milyona kadar ulaşmıştı. Yapılan EYT düzenlemesiyle birçok kişi emekli olma hakkı kazanırken staj ve çıraklık mağdurları bu fırsattan yaraylanamayarak dışarıda kaldı.

DÜZENLEME BEKLENİYOR

Staj ve çıraklık mağdurları yeni bir düzenleme yapılmasını bekliyor. Bunun için staj ve çıraklık mağdurlarına yönelik yapılan birçok resmi açıklamayı staj ve çıraklık mağdurları büyük bir dikkatle takip etmekte. Birçok dernek ve kuruluş, staj ve çıraklık mağdurları için çalışmalar yaparak EYT düzenlemesi dışarısında kalan staj ve çıraklık mağdurlarının sesini yetkili kişilere duyurmaya çıkıyor.

STAJ VE ÇIRAKLIK TOPLANTISI YAPILDI

Basının da çok yakından takip ettiği EYT düzenlemesi sonrası resmileşen düzenlemenin dışarısında kalmış staj ve çıraklık mağdurları konusuyla ilgili çok net bir resmi açıklama geldi. Son günlerde basında "SGK'da staj ve çıraklık mağdurları için EYT toplantısı yapıldı" şeklindeki haberler gündemde geniş yer edinmişti. Gündemde büyük bir yer edinen staj ve çıraklık mağdurları birçok sitede yer bulan haberler sonrası sevinmişti.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

SGK tarafından staj ve çıraklık mağdurları için açıklama geldi. SGK, basında yer edinen "SGK'da staj ve çıraklık mağdurları için EYT toplantısı yapıldı" haberlerine yönelik duyuru yaptı. SGK tarafından yapılan duyuruda "SGK'da staj ve çıraklık mağdurları için EYT toplantısı yapıldı" iddialarına yönelik "açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur" ifadelerini kullandığı bir duyuru paylaştı.

"SGK'DA STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI İÇİN EYT TOPLANTISI YAPILDI"

SGK'nın sosyal medya platformu X üzerinde bulunan resmi hesabından "SGK'da staj ve çıraklık mağdurları için EYT toplantısı yapıldı" haberlerine yönelik yapılan paylaşımda, "SGK'da staj ve çıraklık mağdurları için EYT toplantısı yapıldı"başlıklı haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur." ifadeleri yer alırken "Bazı basın yayın organları, sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yer alan "SGK'da Staj ve Çıraklık Mağdurları İçin EYT Toplantısı Yapıldı" başlıklı haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu gündemle ilgili herhangi bir toplantı yapılmamıştır." şeklinde bir açıklama yapıldı.