Nefesler Tutuldu! SSK ve Bağ-Kur Emeklisi İçin Zamlarda Son Durum Ne?

Emekli zammı, son günlerde milyonlarca emeklinin büyük bir merakla beklediği bir konu haline geldi. Aralık enflasyon rakamları ile birlikte emekli zammı oranı belirlendi ve dikkatler bu kez emekli maaşlarındaki olası ek zam üzerinde yoğunlaştı. En düşük 7 bin 500 TL olan emekli maaşının yeni tutarı ise merakla bekleniyor. 2024 yılı için SSK ve Bağ-Kur emekli maaş zammı ne kadar olacak?

Yayınlanma:
Nefesler Tutuldu! SSK ve Bağ-Kur Emeklisi İçin Zamlarda Son Durum Ne?

Emekli zammı ile ilgili son gelişmeler, milyonlarca vatandaş tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına olası ek zammın ne kadar oalcağı merak konusu. Diğer yandan AKP’nin Grup Başkanı Abdullah Güler tarafından yapılan açıklama bu konudaki çalışmaların henüz devam ettiğini gösteriyor. Güler açıklamasında, konunun yakın bir zamanda netleşeceğini ifade etmişti. Sonucun emeklilerin beklentilerini karşılayıp karşılamayacağı ise merak ediliyor.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

nefesler-tutuldu-ssk-ve-bag-kur-emeklisi-icin-zamlarda-son-durum-ne.jpg

Emekliler tarafında en çok merak edilen konulardan birisi de en düşük emekli maaşının ne kadar olacağı ile ilgili. Uzmanlar ve ekonomistler, en düşük emekli maaşının 10 bin TL’nin altında olmayacağına dair açıklama yapıyor. Ancak konuya dair hükümet kanadından yapılan resmi bir açıklama henüz yok. Bazı uzmanlara göre en düşük emekli maaşı 11 bin TL seviyesine çıkarılacak.

Öte yandan ek zamlarla ilgili de pek çok iddia ortaya atılmış durumda. Konuyla ilgili olarak Kabine Toplantısı işaret edildi ve milyonlarca göz, bu toplantıya çevrilmiş durumda. Vatandaşlar, toplantı sonucunda rakamsal bir verinin açıklanmasını bekliyor. Kabine Toplantısı’nın ise önümüzdeki hafta içinde toplanacağı öngörülüyor.

Diğer yandan emeklilerle ilgili olarak, Meclis’te 3600 ek gösterge, Bağ-Kur primleri, kademeli emeklilik gibi konuların da konuşulması beklenen diğer konular arasında.